به گزارش برترین خبر ، کلنگ بیستمین پردیس سینمایی امید در شهرستان نور در تاریخ 5 دی ماه 98  به زمین زده شد وقرار بود در بازه زمانی شش ماهه این سینما ساخته و آماده بهره برداری شود

احداث پردیس سینمایی امید در این شهرستان می تواند زمینه مناسبی برای پویایی بیشتر فرهنگی و هنری و کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار را فراهم کند و علاوه بر آن با برنامه ریزی درست و دقیق می توان  شاهد اکران فیلم های روز سینمای کشور شد .

حال پس از گذشت بیش از 10 ماه از به زمین زده شدن کلنگ این پروژه همچنان کش و قوس ها در انتخاب پیمانکارعلیرغم فراهم بودن بودجه دولتی ادامه دارد.

باید دید شهرستانی که ید طولایی در فرهنگ و هنر دارد آیا مسئولینش این پروژه را به سرانجام می رسانند و مردم این شهر شاهد افتتاح و اکران فیلم ها خواهند بود ، یا اختلافات شهردار و شورای شهرنور که زبانزد خاص و عام شده باعث از دست رفتن این پروژه از شهرستان می شود؟

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این نشست اظهار کرد: استان مازندران با توجه به پتانسل های فراوان از سهمیه پردیس سینمای امید محروم مانده بود که پس از پیگیری های صورت گرفته توانستیم تنها سهمیه ای که باقی مانده بود را از آن این استان کنیم.

وی تصریح کرد: شهرستان نور با دارابودن پتانسیل های فراوان ازجمله موسیقی و تئاتر و گردشگری و غیره گزینه احداث پردیس سینمای امید در استان مازندران شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: پس از انتخاب محل احداث پردیس سینمای امید در 5 دی ماه 98 کلنگ این مجموعه به زمین زده شد.

زارع افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده برای این پروژه از سوی وزارت ارشاد۷۰ میلیون تومان هزینه نقشه و۷۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض جهت هزینه ساخت  وهمچنین ۵۰۰ میلیون تومان از سازمان شهرداری‌ها اولویت مهم این پروژه محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه سالن سینمایی برای شهرداری است ،ادامه داد: این پردیس سینمایی با ظرفیت ۳۵۰ صندلی در سه سالن مجزا در نظرگرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه در سطح کشور 8 استان می توانستنداز تسهیلات یک میلیارد تومانی 4 درصدی جهت ساخت سینما استفاده کنندکه متاسفانه 18 آبان ماه مهلت آن به پایان رسیده است، یادآورشد: شهرهای پرجمعیت دیگری چون قائمشهر و نکا و تنکابن پیگیر این پروژه اند که در صورت عدم همکاری شهرستان نورامتیاز احداث پردیس سینمایی به یکی ازآن ها داده خواهد شد.

زارع گفت: متاسفانه مازندران از معدود استان هایی است که روند اجرای پروژه را آغاز نکرده و در همان کلنگ زنی باقی ماند.

وی ادامه داد: پروژه احداث پردیس سینمایی امید در شهرستان نور هرچه زودتر باید تعیین تکلیف شود درصورت عدم عزم جدی ، شهر دیگری معرفی خواهد شد.

ولی الله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به شرایط که موجود و حاکم در شهرستان نور متاسفانه یک سری ناهماهنگی هایی به وجود آمده و پروژه هیچ پیشرفتی نداشته است.

وی تصریح کرد: پروژه فرهنگی پردیس سینمای امید به دلیل داشتن تسهیلات ارزان قیمت و اعتبار دولتی بسیار ارزشمند است و باید هر چه سریعتر موضوع تعیین پیمانکار به اتمام برسد.

 

علی شادمان فرماندار شهرستان نور اظهار کرد: پروژه پردیس سینمای امید پس از کلنگ زنی و کش و قوس های فراوان به مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکاررسید که متاسفانه پیمانکار به دلیل مشکلات پروژه را رها کرد.

وی تصریح کرد: هم اکنون 6 پیمانکاربرای این پروژه اعلام امادگی کردند که باید طی نشستی با شهردار و شورای شهر به مرحله انعقاد قرارداد برود.

 

داود فلاح رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور گفت:متاسفانه بر اساس مشکلات پیش آمده در روند احداث سینما این پروژه در حال از دست رفتن است و ما این اجازه را نمی دهیم بودجه خوب کشوری که برای این پروژه اختصاص داده شده از این شهرستان خارج شود.

وی تصریح کرد: از دست دادن سهمیه پردیس سینمایی امید در شهرستان نوریک حادثه بد فرهنگی است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نورخاطرنشان کرد: براساس آخرین فرصتی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این پروژه گرفته شد ،شهرداری و شورای شهرنور باید به صورت مجدانه پیگیراین موضوع شوند.

فلاح افزود: پیمانکارانی اعلام آمادگی کردند واگر تا پایان هفته قراردادها منعقد شود تا 10 روز آینده خاک برداری انجام می شود.

گفتنی است در پایان جلسه  از حمیدرضا محمدپور هنرمند برگزیده جشنواره موسیقی بومی محلی جوان  با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد.