به گزارش برترین خبر ، آیت دیوسالار مدیر آموزش و پرورش نور در آیین کلنگ زنی احداث دبستان خیرساز شهید کلانتری اظهار کرد: خیرین مدرسه ساز حق بزرگی بر نظام آموزش و پرورش دارند که بی شک با وقف مال و ثروت خود در راه کمک رسانی به جامعه دانش آموزی و آینده سازان این مملکت سعادت دنیوی و اخروی خود را بیمه می‌کنند.

وی تصریح کرد: مدرسه سازی کاری نیک و ارزشمند است و خیرین مدرسه ساز نقش مهمی را در جهت پرورش آینده سازان مملکت اسلامی دارند.

مدیر آموزش و پرورش نورخاطرنشان کرد: این پروژه ی دبستان ۷ کلاسه شامل ۶ کلاس مقطع ابتدایی و یک کلاس پیش دبستانی با متراژ بیش از ۷۰۰ متر مربع و اعتبار حدود ۲ میلیارد تومان با مشارکت ۳۵ درصدی ۷۰۰میلیون خیر بزرگوار آقای محمودی و بقیه توسط نوسازی مدارس ساخته می شود.

دیوسالاربیان کرد: براساس اسناد موجود، قدمت مدرسه کنونی شهید کلانتری به سال ۱۳۴۳ بر می گردد و جز اولویت های آموزش و پرورش جهت پروژه های خیرساز بوده است.

وی درادامه افزود : با توجه به اعتباری که دولت جهت نوسازی و بازسازی مدارس معین کرده اموزش و پرورش نور سعی کرددر راستای بسته تحولی آجر به آجراز ظرفیت خیرین استفاده کند.

مدیر آموزش و پرورش نوریادآورشد:برای اینکه تعداد پروژه های شروع به کارافزایش یابد، مشارکت ۳۰ درصدی خیرین در کنار استفاده از اعتبارات دولتی برای تکمیل و آماده سازی فضا هم کمک بسیار بزرگی است.

دیوسالار خاطرنشان کرد: پس از پیگیری هاو رایزنی هایی که با نوسازی مدارس شده به زودی کلنگ دو مدرسه سطح شهر که قدمت بیش از ۵۰ سال دارد با با کمک خیرین جهت مشارکت در ساخت بر زمین زده می شود.