به گزارش برترین خبر،  حجت‌الاسلام موسی مستقیمان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران در این برنامه به بیان جایگاه و مقام والای شهدا در تثبیت و ادامه مسیر انقلاب اسلامی پرداخت و بر لروم تبعیت از سیره و مکتب شهدا در همه ارکان زندگی تاکید کرد.

       در ادامه این برنامه، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه، به‌عنوان سخنران ویژه این مراسم به بیان سخنان خود در خصوص فضایل و جایگاه شهدا و وظایف ملت در برابر خون و آرمان ایشان پرداخت.

       حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم روشنگری، بصیرت و تلاش در خصوص تبیین ارزش‌ها و مسایل فرهنگی، موفقیت در این زمینه‌ها را مستلزم همت بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق دانست و برگزاری برنامه‌هایی مانند یادواره شهدا را یکی از راه‌های روشنگری و تبیین آرمان‌های امام و انقلاب عنوان کرد.

        استاد حوزه و دانشگاه به راه‌های صدور سبک زندگی اسلامی به جهانیان اشاره کرد و با تاکید بر تلاش غرب در خصوص نهادینه‌کردن سبک زندگی غربی از راه‌های مختلف مانند تغذیه، بازی‌های اینترنتی و فضای مجازی، نقش تمام ارکان فرهنگی کشور به‌ویژه دانشگاه‌ها را در توسعه و تبلیغ ارزش و فرهنگ ایرانی- اسلامی بسیار مهم و اساسی دانست.

         لازم به یادآوری است: ایراد سخن توسط مادر شهیدان اسماعیل و ابراهیم فرجوانی و شعرخوانی حمیدرضا برقعی از شاعران توانمند آیینی کشور، از دیگر برنامه‌های ویژه این مراسم بود.