به گزارش اختصاصی برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه مجازی سوم مردادماه ۹۹ ضمن دعوت همه مردم به تقوای الهی اظهار کرد: امیدوارم که همه مردم از ماه نورانی ذیحجه بهترین استفاده معنوی چون نماز، مناجات با خدا ،استغفار، توبه، انابه به ویژه شب زنده داری و انس با دعا را از این ماه نورانی داشته باشند.

*اجابت دعا در روزعرفه

وی با اشاره به سخنان گهربار امام صادق (ع) هر کسی درروز عرفه از خداوند طلب نماید قطعا اجابت خواهد شد، تصریح کرد: در چنین روزی که دعا از زبان معصومی چون سیدالشهدا(ع) جاری شده را بسیار غنیمت بشمارید و از خدا بخواهید که سایه  ویروس منحوس کرونا را از سر همه مردم به ویژه مردم ایران کوتاه کند.

*همراهی با کادر درمان

امام جمعه نور با بیان اینکه در این روزهای بسیا سخت شاهد مرگ عزیزان خود هستیم ،خاطرنشان کرد:بیمارستان های شهرستان نور دوباره از مریض های کرونایی پرشده و پرستارها و پزشکان در وضعیت سختی به سر می برند و باید با کادر درمان همراهی شود.

حجت الاسلام احمدی گفت: جهت همراهی با کادر درمان و شکست این ویروس منحوس باید ضمن رعایت نکات بهداشتی و شستشوی مداوم دست ها وهمچنین استفاده ی ماسک از تجمعات پرهیز شود.

وی کمک کردن به دیگران را یکی دیگر از وظایف همه مردم دانست و افزود: مردم شهرستان نور فقط در یک برنامه هماهنگ شده حدود ۱۲ هزار بسته معیشتی و بهداشتی را تقدیم نیازمندان کردند که از همه شما خیرین ، مومنین ، متدینین ، پایگاه مقاومت بسیج ،نیروهای مسلح ، بازاریان ، اصناف و …که به صحنه آمدند تشکر می کنم.

*نهضت تعاون و احسان

امام جمعه نور ادامه داد: مرحله دوم کمک به نیازمندان با موضوع نهضت تعاون و احسان به صورت مسجد محوری ،محله و روستا محوری در بازه زمانی عید قربان ,عیدغدیر ،ماه محرم و صفر در دستور کار قرارگرفته است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سفر نخست وزیرعراق در راس یک هیئت عالی رتبه  سیاسی،اقتصادی و امنیتی به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری طی این دیدار در خصوص رابطه با دولت ، خباثت و جنایت امریکا به نخست وزیرعراق هشدار داد، چرا که آمریکایی ها در طول ۲۵ سال اخیر ۳ بار حمله نظامی به عراق داشتند و جنایت های زیادی را مرتکب شدند که ساختن وحمایت جریان داعش یکی از کارهای پلید آمریکایی ها در منطقه بوده است.

*ترور سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مهم ترین جنایت آمریکایی

وی افزود: مقام معظم رهبری مهم ترین جنایت آمریکایی ها را ترور سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانش عنوان می کند و فرمودند ما این جنایت را فراموش نمی کنیم و قطعا علاوه بر ضرباتی که تا کنون زده شد ضربه متقابل  را خواهیم زد.

امام جمعه نور گفت: مرجعیت شیعه و شخص آیت الله سیستانی، حشدالشعبی( نیروهای بسیج مردمی) واستحکام  روابط بین ایران وعراق وغیره از دیگر هشدارهای مقام معظم رهبری به نخست وزیرعراق بوده است.

*ویروس کرونا و ویروس بحران اقتصادی گریبان گیر همه مردم شده است

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه مردم به ویژه اقشار ضعیف کشور با  دو ویروس کرونا و بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، یادآورشد: باید همه دلسوزان نظام و سران قوا و همه مسئولین با همدلی و وحدت به جنگ با بحران اقتصادی و مفسدان اقتصادی بپردازند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا به تنهایی نمی تواند با فساد اقتصادی جامعه امروز مبارزه کند، تصریح کرد: اگر چه کارهای بزرگی را دستگاه قضا آغاز کرده اما هر کدام از مسئولین و دولت مردان هم باید برای مبارزه با فساد از درون خود شروع کند.

*افسارگسیختگی قیمت ها تاسف بار است

امام جمعه نور ضمن تاکید بر اینکه افسار گسیختگی قیمت های مسکن ، زمین ،خودرو ،اقلام مصرفی مردم تاسف بار است، ادامه داد: همه دستگاه ها همه جانبه باید وارد شوند و این ویروس منحوس فساد که باعث بحران اقتصادی در کشور شده و متاسفانه  از ویروس کرونا هم بدتراست مبارزه کنند تا اینکه مردم طعم شیرین زندگی را در جامعه اسلامی بچشند.

حجت الاسلام احمدی ضمن گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد افزود: با اتحاد و همدلی ارتش و سپاه و بسیج و مردم عشایر منطقه چنان به جنگ مبارزه با منافقین کوردل رفتند که عملیات فروغ جاویدان به شکست انجامید و عزیزان رزمنده در قالب عملیات مرصاد توانستند منافقین را در همان منطقه کرمانشاه و اسلام آباد زمین گیر کنند.

وی گفت:از همه مسئولین شهرستان می خواهم برای تنظیم بازار و سرویس دهی به مردم عزیزتلاش کنند.

امام جمعه نور افزود: با توجه به اینکه به دفعات، انتقاد جدی به مدیریت بیمارستان امام خمینی (ره)نور بیان شد منتظر این هستیم که اتفاق مبارکی در آینده بیفتد.