به گزارش برترین  خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای معادن استان با عنوان اینکه اهلیت سرمایه گذاران باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد و صرفا براساس درخواست نباید اقدام شود، خاطرنشان کرد : شورای معادن باید پیرامون مسائل معادن در مازندران تصمیم گیری کند تا وضعیت معادن استان مشخص و سیاست گذاری شود چرا که معدن یکی از مولفه های رشد اقتصادی استان است .

وی ادامه داد : سیاست های معادن استان باید در استان تعیین و آسیب های این بخش، شناسایی و رفع شود .

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه از ۲۷۰ معدن در استان ۱۳۹ معدن فعال و ۱۳۱ معدن غیرفعال ، ۲۸ معدن سلب صلاحیت و برای ۹ معدن پیشنهاد سلب صلاحیت صادر شده است ، تصریح کرد : وضعیت معادن استان در پشت اتاق های شیشه ای می بایست تعیین تکلیف شود و در هر شهرستان معادن باید باید بعنوان فرصت های سرمایه گذاری و پتانسیل های آن شهرستان معرفی شود.

حسینی پور تصریح کرد : در هر شهرستان معادن شاخص استان طی نامه ای به فرمانداران می بایست اعلام شود تا اقدامات لازم برای جذب سرمایه گذاران در شهرستان ها صورت گیرد.

استاندار افزود، عملکرد معادن فعال استان باید مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد چرا که ارزش افزوده معادن استان درخور توجه است.

استاندار مازندران یادآور شد : در جلسه آتی این شورا کارشناسان اداره کل صمت می بایست گزارش دقیقی از فرصت های حوزه معادن و معادن برتر استان ارائه کنند چرا که سرمایه گذاری در حوزه معادن می تواند اقتصاد مازندران را فعال و شکوفا کند .