به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در نامه‌ای به حسین سلیمی رئیس هیئت نظارت دانشگاه علامه طباطبایی نکاتی را درباره مراسم افطاری برگزار شده در این دانشگاه متذکر شدند.

در بخشی از این نامه آمده است: در راستای انجام وظایف انقلابی که برعهده هر دانشجوی مسلمان است و با توجه به تذکرات مداوم در مورد اتفاقات ضد فرهنگی کم‌سابقه در دانشگاه علامه که درخواست جلسه بابت آن هم کردیم و علیرغم تعیین رویه در شورای فرهنگی، وقعی به آن نهاده نشد، به بهانه قانون‌شکنی و بی‌حیایی صورت گرفته از تشکل غیراسلامی در آنچه که مراسم افطاری نام نهاده شده، بدینوسیله نکاتی را مطرح می‌کنیم و میدانیم که ضمانت اجرای آن فقط روحیه انقلابی دانشجویان است و امیدی به مسئولین امر نداریم.

بیشتر بخوانید

اولتیماتوم بسیج دانشجویی به مسئولان دانشگاه علامه درباره اقدامات تشکل ساختارشکن

برگزاری کارگاه براندازی در دانشگاه علامه!

این نامه می‌افزاید: درخواست ما درباره اتفاق غیرقانونی شب‌نشینی مختلط که اسم مسلمانی افطاری روی آن گذاشتند. شورای نظارت دانشگاه باید ببیند که علی‌رغم الزامی که به عدم اختلاط، به این تشکل متخلف کرده است، چرا او کمترین وقعی ننهاده و عکس و فیلم آن را هم منتشر می‌کند. این عین بی‌حیایی و برای جلو آوردن خط درگیری سکولاریزاسیون در دانشگاه است.

این دانشجویان با تاکید بر اینکه سال‌های پیش هم شاهد چنین رفتارهایی از سوی این تشکل بوده‌اند، ادامه داد: عناصر فتنه‌گر را در مراسم افطاری آوردند و با یک تذکر مختصر کار تمام شد. هیئت نظارت طبق قانون مسئول است و باید پاسخگو باشد. این بار دیگر نمی‌تواند حاشا کند که نمی‌دانستیم. هم سابقه این افراد را داشته و هم می‌دانسته و با این حال مجوز داده است.

دانشجویان دانشگاه علامه در ادامه با اشاره به مواد قانونی پایمال شده در این مراسم تاکید کردند: طبق بند ۳ ماده ۱ آیین نامه تشکلها، تعریف تشکل اسلامی جمعیتی مرکب از دانشگاهیان است که در جهت تحقق اهداف اسلامی و ارزشهای انقلاب و نظام اسلامی مصرح در قانون اساسی فعالیت نمایند. این تشکل قانون‌شکن در سابقه خود توهین به معصومین علیهم السلام و برگزاری مراسم‌های مختلط افطاری و اردو را دارد. چگونه کسانی که توانایی و توفیق عمل به ابتدائیات شرعی خود را ندارند می‌توانند اسم اسلامی را یدک بکشند. روشن است که به جهت این سوابق و این بی‌قانونی آخر، خلاف اساسنامه خودشان و آیین‌نامه عمل کرده‌اند و باید منحل شوند.

این نامه می‌افزاید: طبق تبصره ۳ بند ۲ ماده ۲ همین آیین‌نامه رئیس دانشگاه موظف است در صورت مشاهده موارد خلاف ضوابط شرعی و ارزش‌های انقلاب اسلامی از آنها جلوگیری کند و ما در این مورد مطمئنیم که با توجه به سابقه قطعی این قانون‌شکنان وقوع این ماجرا قابل پیش‌بینی بود ولی از آن جلوگیری نشد. در حین آن هم اطلاع و حضور مدیران فرهنگی محرض است ولی حتی ابلاغ خود شورای نظارت هم برای مجموعه حراست و معاون فرهنگی قابلیت اجرا نداشته و مجموعه دانشگاه و شورای نظارت باید پاسخگو باشند.

در بخش دیگری از این نامه تاکید شده است: طبق ماده ۵-۱۸ ترویج و تبلیغ احزاب و گروه‌های منحله و غیرقانونی ممنوع است و قطعا دعوت از عناصر نهضت آزادی، حزب منحله مشارکت و محکومین امنیتی مصداق این بند قانونی است.

این دانشجویان با بیان سه مطالبه اساسی خود درباره این اتفاق افزودند: رئیس هیئت نظارت باید در رسانه دانشگاه نظر خود را مبنی بر بی‌قانونی این تشکل واضح و آشکار بیان و برنامه خود برای برخورد با این تشکل متخلف و جلوگیری از موارد مشابه را بیان کند. تاریخ تشکیل هیئت نظارت اعلام و شکایت‌های صورت گرفته در دستور کار باشد که طبیعتا درخواستی جز انحلال این تشکل وجود نخواهد داشت. مطالبه سوم اینکه این کارها باید ظرف چهل و هشت ساعت از اعلام این نامه باشد در غیر این صورت نیروهای انقلابی دانشگاه از همه ظرفیت های آیین‌نامه‌ای و غیر آیین‌نامه‌ای برای پیگیری استفاده خواهند کرد/tasnimnews