به گزارش برترین خبر ، محمد آزاد روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان افزود : ستاد ملی کرونا زمان فعالیت واحدهای صنفی گروه ۲، ۳ و ۴ را از بیستم آبان ماه تا ساعت ۱۸ اعلام کرد و طی چهار روز گذشته به متخلفان اخطار داده شد ولی از امشب دیگر اخطاری در کار نخواهد بود و واحد صنفی متخلف تا پایان دوره یک ماهه تعیین شده یعنی بیستم آذر پلمب می شود.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا که از روز سه‌شنبه ۲۰ آبان اجرا شد، تنها واحدهای صنفی گروه یک شامل نانوایی ها ، داروخانه ها ، فروشگاه های مواد غذایی و دیگر کسب و کارهایی که نیازمندی های اولیه مردم را تامین می کنند ، حق فعالیت بعد از ساعت ۱۸ را دارند.

فرماندار رامسر گفت : مصوبه ستاد ملی کرونا که حمایت مصوبه استانی را هم دارد یک دستور حاکمیتی است که بر اساس بررسی های کارشناسی برای مهار شیوع کرونا اتخاذ و اجرا شده است و همه ملزم به رعایت آن هستند.

وی با اعلام این که در روزهای آینده نیز بازرسی برای شناسایی واحدهای مختلف با گشت های مشترک نیروهای نظارتی و اصناف تشدید خواهد شد ، افزود : اصناف می بایست قبل از اینکه ما از اهرم قهریه استفاده کنیم ، کوتاهی های خود را در این زمینه جبران و نسبت به تعطیلی واحدها اقدام کنند.

آزاد زمان فعالیت پاساژ ها را هم ساعت ۱۸ اعلام و تاکید کرد که پس از این زمان هیچ پاساژی نباید فعالیت داشته باشد.

وی افزود : فعالیت رستوران ها هم طبق مصوبه ستاد ملی و استانی تنها به صورت بیرون بر مجاز است و هیچ رستوانی حق پذیرش مشتری به صورت حضوری را ندارد.

آزاد با اشاره به دریافت گزارش هایی مبنی بر فعالیت رستوران ها در محورهای ” اربه کله ” و ” جواهرده ” با پذیرش مشتری به صورت حضوری ، هشدار داد : در صورت مشاهده پذیرش حضور مشتری ، تمامی این واحدهای صنفی پلمب خواهند شد.

فرماندار رامسر خواستار همکاری شهروندان برای اجرای بهینه مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا شد و گفت : از تمامی شهروندان می خواهیم که به منظور حفظ سلامتی خود و افراد جامعه حتی الامکان از ساعت ۱۸ از حضور در خیابان ها خودداری کنند.

رییس اداره صنعت ، معدون و تجارت رامسر هم در این نشست گفت : بر اساس بررسی های انجام شده ، از زمان اجرای طرح محدودیت زمانی فعالیت واحدهای صنفی تاکنون تعداد زیادی از واحدهای شهرستان این مصوبه را رعایت کرده اند.

سعید فیلی افزود : بر اساس این مصوبه از امشب ۱۰ گشت مشترک نسبت به پلمب واحدهای متخلف در سطح شهرستان وارد عمل می شوند.

در حال حاضر ۲۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر بستری هستند که از این تعداد پنج نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند./irna