به گزارش برترین خبر ، علیرضا سعدی پور روز یکشنبه در شهرستان محمودآباد در جمع خبرنگاران در باره گمانه زنی فضای مجازی پیرامون تعطیلی چند مدرسه در استان بر اثر کرونا ، افزود : این مساله تکذیب شده است و تاکنون هیچ مدرسه ای در استان به دلیل ابتلا به کرونا تعطیل نشده است.

وی با اشاره به اینکه فقط در مدارس زیر ۵۰ نفر دانش آموزان ، آموزش حضوری است ، گفت : بیشترین حضور دانش‌آموزان در مناطق محروم به خصوص در بخش های کوهستانی است که حدود ١۴ درصد می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود : کمترین حضور دانش آموزان در شهرستان های نور و رامسر ثبت شد که کمتر از ۲ درصد است.

سعدی پور با بیان اینکه میانگین حضور دانش آموزان در مدارس استان به زیر ۱۰ درصد رسید ، گفت: آموزش ها با توجه به شرایط قرمز استان بیشتر مجازی و از طریق شبکه شاد انجام می‌شود.

وی با اشاره به این که حدود ۴٠ هزار دانش آموز مازندرانی از آغاز سال تحصیلی فاقد تبلت و امکانات برای آموزش مجازی بودند ، افزود: از طریق خیرین، فرمانداران و کمیته امداد و بهزیستی و اعطای تسهیلات قرص الحسنه برای تعدادی از این دانش آموزان تجهیزات لازم تهیه شد و در اختیار شان قرار گرفت و در حال تهیه بیشتر امکانات آموزشی برای دانش‌آموزان کم برخوردار هستیم.

سعدی پور با اظهار این که به خاطر کمبود تجهیزات هوشمند آموزشی برای بخشی از دانش آموزان باید شیوه های دیگری برای آموزش و اعمال عدالت آموزشی اجرا شود ، ادامه داد: نباید تنها به تبلت و گوشی اتکا کرد و می توان از بستر تلویزیون برای آموزش استفاده نمود.

وی گفت : معلمان باید دانش آموزانی را که از این امکانات برخوردار نیستند ، شناسایی کنند و جزوه های آموزشی را با حضور در منزل دانش آموزان در اختیار آنان قرار دهند.

امروز نشست تخصصی مشاورین و رابطین بانوان با حضور مشاوران سراسر استان با هدف تصمیم گیری و اثر بخشی در حوزه خانوار و شناسایی زنان سرپرست خانوار در محمودآباد برگزار شد.

استان مازندران در سال تحصیلی جدید ۵۰۸ هزار دانش آموز دارد که از مقطع ابتدایی تا پایان متوسطه دوم در حال تحصیل هستند./.irna.