به گزارش خبرنگار برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۱ ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: اعتقاد به گره گشایی از سوی خداوند را از صفات متقین بیان کرد.

وی میلاد با سعادت بهانه خلقت، زنان سرور عالمیان، ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز میلاد امام خمینی( ره ) را به نمازگزاران تبریک گفت ‌و افزود: یکی از انسان هایی که درجه خلیفه اللهی رسید حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است.وجود نازنین حضرت زهرا سلام الله علیها تمام نسخه انسانیت را در خود جمع کرد.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: انسان کامل که مظهر جلال و جمال الهی و اسمائ اعظم الهی است، آیینه ای بوده که خداوند خود را در آن مشاهده می کند.

حجت الاسلام احمدی افزود: هر چه عظمت در همه عوامل است همه آن ها در وجود حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها جمع است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد : مادر کلمه ای مقدس و سراسر آن را عشق فرا گرفته و تمام آنچه که یک خانواده دارد زیر پای مادر است و با انگشت معرفتی مادر مدیریت می شود.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به روایات متعدد در مقام زن یادآور شد: تمام خیر در زن است و خداوند او را محل انس و آرامش قرار داده است و باید با آن مدارا کرد تا زندگی شیرین شود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه دشمن کانون خانواده را هدف قرار داده است، افزود: استعمار، کانون سرمایه داری غرب مسئله آزادی زن را مطرح می کنند اما آن آزادی که بتواند زن را از خانه به کارخانه بیاورد و او را در قالب یک کارگر ارزان تنزل دهد و همچنین منفعت و ارزش او را در رفتاری به نمایش بگذارد که جذابیت های جنسی او برای مردان بوالهوس شود.

وی تصریح کرد: دنیای استکباری ارتباط آزاد را رواج داده است اما هر روز جنایت ها و تجاوز جنسی در مراکز اداری، ارتش و غیره وجود دارد.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: طرح استعماری کشف حجاب را رضاخان در کشور پیاده کرد که جنایت های زیادی را به دنبال داشت اما در اغتشاشات اخیر دشمن به دنبال هویت زدایی و دست بردن در شناسنامه مردان و زنان ایرانی بود.

حجت الاسلام احمدی تاکید کرد: هویت زن ایرانی پاکدامنی، عفت و حیا است که این اقتدار و عظمت او در سایه حجاب و پوشش اسلامی خود را نمایان می کند.

وی با اشاره به اینکه در طول ۴۳ سال پس از انقلاب حملات اصلی دشمنان خیمه انقلاب بود، ادامه داد: اخیرا یکی از توطئه های دشمنان خدشه وارد کردن به جایگاه امامت و ولایت بود. متاسفانه نشریه شارلی ابدو به حمایت دولت فرانسه جسارت ها کردند.

امام جمعه شهرستان نور افزود: تمام ترس دنیای استکباری از دین و ارزش های الهی و ادیان آسمانی است.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: فتنه های دشمنان در سال های ۷۸،۸۸،۹۶،۹۸ و اخیرا و همچنین تحریم ها با شکست مواجه شد و اکنون تمسخر و تحقیر آنان نشان از عجز و استیصال دشمنان دارد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با جهاد تبعیین ابهت دشمن را در منطقه شکست داده است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: تمدن ایرانی ها از پادشاهان هخامنشی به جامانده نشان میدهد که زنان ما با غیرت و پوشش بودند.

به گزارش خبرنگار برترین خبر پس از اتمام نماز پرفیض جمعه نمازگزاران ولایت مدار ،انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان نور در راهپیمایی محکومیت توهین نشریه دون مایه ی فرانسوی به مقام شامخ مرجعیت جهان اسلام ،مقدسات و ارزشهای اسلامی وتکریم مقام والای زن و فرهنگ اصیل عفاف و حجاب شرکت کردند.

گفتنی است ؛ خدمات تزریق واکسن کووید ۱۹ (کرونا) در مصلی بزرگ الغدیر با همکاری دفتر و ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نور و شبکه بهداشت و درمان ارائه شد.

همچنین میز خدمت و ملاقات حضوری علیزاده رییس اداره کمیته امداد امام خمینی رحمه الله علیه شهرستان نور با نمازگزاران و شهروندان در مصلی بزرگ الغدیر شهرستان نور جهت پاسخگویی و مشاوره به مشکلات این حوزه برگزار شد.

 

خبرنگار: زینب تذکاری