به گزارش برترین خبر ، مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان مازندران گفت: با اجرای این طرح‌های آبرسانی حدود هشت هزار و ۶۰۰ خانوار شهری و روستایی استان مازندران از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

مجید عبداللهی این طرح‌های را شامل آبرسانی به روستای گوهرکلا ، معلم‌کلا ، کمدره ، شهر کوهی‌خیل و مسکن‌مهر در شهرستان‌های چالوس ، آمل ، جویبار و ساری مرکز استان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها  ۲حلقه چاه با آبدهی ۷۵ لیتر در ثانیه، سه باب مخزن بتنی به حجم چهار هزار متر مکعبی و سه کیلومتر خط انتقال و چهار واحد ایستگاه پمپاژ نصب و راه اندازی شد.

آغاز هفت طرح آبرسانی

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان مازندران گفت: همزمان با هفته دولت طرح آبرسانی به هفت شهرستان این استان با اعتبار ۳۴۷ میلیارد ریال در دست اجرا قرار گرفت.

عبدالهی افزود: این طرح‌ها در شهرستان های نکاء ، ساری ، سیمرغ ، سوادکوه ، چالوس و کلاردشت اجرا شده و ۳۸ هزار خانوار شهری و روستایی نیز از آب شرب بهداشتی برخوردار می‌شوند.

در مجموع در هفت ساله عمر دولت تدبیر و امید ۵۶۲ روستای  با جمعیت ۳۳۰ هزار نفری تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب مازندران با اعتبار پنج هزار میلیارد ریالی از آب شرب سالم برخوردار شدند و ضریب برخورداری روستاهای استان به آب آشامیدنی بهداشتی از ۶۰ درصد پیش از دولت تدبیر و امید به ۷۳ درصد رسید.

علاوه بر آن هم اکنون حدود ۴۰۰ پروژه آبرسانی روستایی نیز در استان مازندران در دست اجرا است که برای تکمیل این پروژه ها حدود ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی می‌شود.

علاوه بر آن در دولت تدبیر حدود یک هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبرسانی به هفت شهر استان مازندران با جمعیت ۳۲۲ هزار نفری هزینه شد.

استان مازندران ۵۸ شهر و حدود سه هزار روستا دارد که ۵۷ درصد از این جمعیت در شهرها و مابقی در روستاها سکونت دارند.

در هفته دولت سال جاری ۵۸۴ پروژه عمرانی ، زیرساختی و اقتصادی با اعتباری حدود ۱۳ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال در استان مازندران به بهره برداری می رسد و برای حدود سه هزار نفر نیز ایجاد اشتغال خواهد شد./.irna