به گزارش برترین خبر ، سیدمحمود حسینی‌پور عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه  همه سیاستمداران دنیا شخصیت منحصر به‌فرد امام راحل را به عنوان مهم‌ترین شخصیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جهان معاصر قلمداد کردند، اظهار کرد :معمار کبیر انقلاب توانست اکوسیستم سیاسی دنیا را تغییر دهد و رهبر انقلاب نیز پس از رحلت امام راحل انقلاب اسلامی را تثبیت کرد.

وی افزود: در ۴۴ سال‌ اخیر منافع جریان استکبار توسط انقلاب اسلامی به مخاطره افتاد و نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار همواره در این سال‌ها سر دشمنی و نفاق با ملت ایران داشته است.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه الگوی حکمرانی جمهوری اسلامی ایران، آمریکایی‌ها را نگران کرده است، یادآور شد: در استراتژی ۲۵ سال آینده، آمریکایی‌ها نسبت به انتقال سبک حکمرانی‌ جمهوری اسلامی ایران ابراز نگرانی کردند.

حسینی‌پور به اقداماتی که از طریق بودجه سفر رئیس جمهوری به مازندران انجام شد، اشاره کرد و گفت: سیاست اصلی ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام بوده است که  بیش از ۲۱۰۰ پروژه با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

وی در بررسی رشد اقتصادی مازندران، خاطرنشان کرد: در ۱۰ سال گذشته رشد اقتصادی استان مازندران منفی بود و در یک سال اخیر با برنامه تحولی که اجرا شد رشد اقتصادی به بالای ۳ درصد رسید این میزان تا پایان امسال به بیش از ۵ درصد خواهد رسید.

استاندار مازندران یکی از محوری‌ترین اقدامات اقتصادی در یک سال اخیر را جذب سرمایه گذاری در مازندران دانست و گفت: اولین فاینانس دولت سیزدهم در سطح کشور توسط استان مازندران منعقد شد که  قرارداد فاینانس تامین نیروی برق به مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان با کشور چین در ایام دهه فجر منعقد خواهد شد .

این مسئول به بخشی از پروژه‌های عمرانی در حال اجرای مازندران اشاره کرد و افزود: آزاد راه قائم‌شهر- ساری که در سال‌های قبل طراحی شد ولی اجرایی نشد با سرمایه گذاری بانک ملی در دهه فجر امسال کلنگ زنی می‌شود.

حسینی‌پور با بیان اینکه بزرگ‌ترین پروژه بیمارستانی ۱۲۰۰ تختی مازندران در ساری در حال ساخت است، یادآور شد: یک بیمارستان دیگر در بابلسر همزمان با دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود که مجموعا ۱۰ هزار میلیارد از طریق تهاتر نفت برای این دو بیمارستان اختصاص داده شد .