به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهارکرد: استقامت و مقاومت در برنامه ها یکی از محورهای اساسی و ماموریت همه مسئولین در خدمت رسانی به مردم است چرا که در آینده با امید همراه خواهد بود.

وی با اشاره به سخنان امیرالمومنین علی علیه السلام در مورد استقامت و مقاومت تصریح کرد: شناخت خدا و اطاعت از او، شناخت شیطان و دوری از او، شناخت حق و تبعیت از آن، شناخت باطل و پرهیز از آن، شناخت دنیا و دوری از آن، شناخت آخرت و به دنبال آن رفتن از جمله کارهایی است که انجام آن نوید بهشت را می دهد.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: سردار دلها حاج قاسم سلیمانی یکی از بهترین و والاترین شخصیت ارزشمند و قهرمان در جهاداکبر و اصغر بود.

حجت الاسلام احمدی افزود: مسئولین باید از الگوهایی چون حاج قاسم سلیمانی درس بگیرند و خالصانه خدمت کنند که در مرحله اول باید خدا را بشناسند و از شیطان دوری کنند‌.

وی تحکیم بنیان خانواده را از موضوعات بسیار مهم‌برشمرد و گفت: ایمن سازی خانواده ها از آسیب اختلاف، فروپاشی، طلاق و غیره باید در دستور کار قرار بگیرد چرا که متاسفانه استان هایی چون مازندران، تهران و البرز در مسئله طلاق جز برترین های کشور قرار دارند که نگران کننده است.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید پس از تصویب عملیاتی شود تا بهترین ها در شهرستان رقم بخورد.

احمد توکلی فرماندار شهرستان نور در ادامه جلسه اظهار کرد: فرآیند فروپاشی خانواده برای کشورهایی که در مقابل استکبار ایستادند نسخه پیچی شد، هرچند کشورهای غربی هم خود مبتلابه این موضوع شدند.

وی تصریح کرد: هنگامی که معیارها در حوزه تعلیم و تربیت کشور برعکس شد، ناخواسته وارد موضوعی شدیم که ضرباتش ممکن است تا سال های آینده ادامه داشته باشد.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: اگر نگاهی به تاریخ کشور شود، افرادی که دارای درک و هوش بالایی بودند به نام حکیم شناخته می شدند و در کنار آن حوزه های فنی و پزشکی را به عنوان مکمل داشتند اما این معیار در آموزش و پرورش برعکس شد.

توکلی یادآور شد: اکثر مهندسین و پزشکانی که از کشور مهاجرت کردند نیروهای مستعدی بودند که در خارج از کشور به عنوان اپراتور از آن ها استفاده کردند.

وی افزود: سرمنشا بسیاری از طلاق ها چشم و هم چشمی ها و نداشتن ها و حتی افزایش نرخ سکه در گرفتن مهریه ها است و باید در حوزه های زیر ساختی تلاش بیشتری صورت گرفته شود.

فرماندار شهرستان نور بیان کرد: وجود علما و تربیت افراد شاخص در حوزه های دینی و معنوی و تعالیم مذهبی می تواند در جلوگیری از فروپاشی خانواده ها اثرگذار باشد.

عبدالرضا رشیدی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور اظهار کرد: هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستور جلسه راه های تحکیم خانواده، ایمن سازی خانواده ها از آسیب های اجتماعی برگزار شد که از موارد بسیار مهم در جامعه امروزی مطرح و به شدت افزایش یافته و باعث ابراز نگرانی در میان مسئولان شده‌ است.

وی تصریح کرد: معرفی آموزه های دینی و مذهبی با توجه به اطلاعات و آماری که رئیس اداره بهزیستی شهرستان نور و نماینده دانشگاه های شهرستان ارائه کردند، باید بیشتر مورد توجه قرار گرفته شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور خاطرنشان کرد: تذکر و نظارت دستگاه های اجرایی بر واحد های اقتصادی خصوصی که متاسفانه این روزها به مسئله حجاب و عفاف کمتر مورد توجه قرار می گیرد از جمله مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است در پایان جلسه از زحمات داوود فلاح رییس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور و دبیر شورای فرهنگ عمومی از سوی امام جمعه شهرستان نور با اهدا لوح سپاس و هدیه تجلیل و قدردانی صورت گرفت.

خبرنگار : زینب تذکاری سالم