به گزارش برترین خبر ، علی بیگدلی کارشناس مسائل آمریکا ؛ با اشاره به آینده رابطه واشنگتن-مسکو با توجه به تهاجمی‌تر شدن سیاست آمریکا و پیروزی پوتین در انتخابات روسیه، اظهار کرد: جمهوری‌خواهان همواره نسبت به روابط بین‌الملل بی‌اعتنا هستند، بنابراین ارتباط جمهوری خواهان با دموکرات‌ها در رابطه با مسائل بین‌‌المللی به خصوص ارتباط با ایران و روسیه  متفاوت است، بنابراین تنش همواره یکی از ویژگی‌های سیاست خارجی آمریکا در دوران راستی‌ها  بوده است.

کارشناس مسائل آمریکا بیان کرد: اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و تنش به وجود آمده بین مسکو و لندن در شرایط کنونی روابط غرب با روسیه را وارد مرحله بحرانی کرده است، اما باید گفت پوتین مرد بسیار زیرک و تیزبینی در عرصه بین المللی است و این تنش را مدیریت خواهد کرد.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته که مانوری در شبه جزیره کریمه برگزار شد، ولادیمیر پوتین به غربی‌ها اعلام کرد همچنان پایبند به حفظ نفوذ مسکو در این شبه جزیره است، این امر نشان می‌دهد روسیه منافع ملی را در صدر اولویت‌های سیاست خارجی  خود  قرار داده‌ است و هیچ‌گونه تنشی نمی‌تواند پوتین را از راه رفته بازگرداند.

بیگدلی با بیان اینکه روسیه، سوریه را به عنوان برگ برنده خود در ارتباط با آمریکا حفظ کرده است، تصریح کرد: وضعیت پیچیده‌ای در خاک دمشق حاکم است و آمریکایی‌ها به دنبال کاهش نفوذ مسکو در غرب آسیا هستند، اما با وابستگی شدیدی که بشار اسد نسبت به پوتین پیدا کرده است، به نظر نمی‌رسد واشنگتن در این امر موفقیتی کسب کند.

وی اضافه کرد: روسیه با توجه به نفوذ منطقه‌ای که کسب کرده است به قدرت گذشته آمریکا به عنوان هژمون طعنه می‌زند و این امر برای جمهوری خواهان گران تمام شده‌است، بنابراین آنها از هیچ تلاشی برای محدود کردن مسکو فروگذار نمی کنند.

بیگدلی تصریح کرد: دو مشکل اصلی که غرب با روسیه دارد یکی مربوط به شبه جزیره کریمه در شرق اوکراین و دیگری در رابطه با  بحران سوریه است که در هر دو بخش پوتین دست برتر نسبت به غرب دارد.

کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اینکه نقطه ضعف روسیه مسائل اقتصادی و تحریم‌های مربوط به آن است، تاکید کرد: پوتین بدون توجه به این مسائل به دنبال نوسازی نیروی نظامی روسیه است که همین امر آمریکایی‌ها را نگران کرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پیروز تنش به وجود آمده بین غرب به خصوص آمریکا با مسکو، پوتین است زیرا همان‌طور که ظواهر امر نشان می‌دهد حتی دونالد ترامپ گفت‌وگو با رئیس جمهور روسیه را به هر امر دیگری ترجیح  می‌دهد، زیرا برگ برنده بازی جمهوری خواهان برای مهار مسکو در دستان پوتین است.