به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه یکم مرداد ماه ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: دائم الوضو بودن از صفات متقین است.

وی ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، تصریح کرد: باید ضمن پاس دانستن این ایام‌نورانی، دستگیری از نیازمندان، اطعام دهی در شب و روز عید غدیر و کمک به فقرا را بیشتر ارج نهیم.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه امیرالمومنین علی(ع) در روز غدیر منصوب شد خاطر نشان کرد: اکمال دین ، یاس و ناامیدی دشمن همه در غدیر متبلور شده است.

حجت الاسلام احمدی گفت: غدیر را صاحب آن یعنی امیرالمومنین علی(ع) غدیر کرد و آبرو داد که جایگاه خاص خودش را دارد.

وی با اشاره به اینکه نور امامت با اندیشه های باطل و انحراف دو ماه بعد از غدیر خاموش شد،افزود: متاسفانه جهان اسلام به جایی رسید که مسلمان ها درباره توحید و معرفت الهی حرف هایی بدتر یهود می زدند اما اهل بیت مبارزه بی امان کردند و باعث یاس دستگاه امامت و ولایت نشد.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: اندیشه شیعه به وسیله حضور امام زادگان در ایران و تاسیس حکومت شیعه در مازندران هم محصول تلاش و کوشش شبانه روزی جایگاه امامت و ولایت بوده است.

حجت الاسلام احمدی خاطر نشان کرد: با زیارت غدیریه،جامعه کبیره جایگاه امامت ترسیم شده است.

وی بیان کرد: فرهنگ غدیر محور امنیت جهانی شده‌ و‌ این نعمت امنیت در سایه استقرار امامت و ولایت بدست آمده است.

امام جمعه شهرستان نور افزود: انحطاط مسلمین عصر حاضر در منطقه در سایه جنگ نظامی، اقتصادی،رسانه ای توسط آمریکا، انگلیس و غده سرطانی رژیم صهیونیستی و حتی شوروی سابق اتفاق افتاد که با ظهور انقلاب اسلامی در قامت امامت و ولایت توطئه ها خنثی شد و جنگ نظامی در منطقه متوقف شد.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: متاسفانه در داخل کشور تبلیغات،شایعه سازی، درگیری ها در قالب کم تدبیری و بی تدبیری بعضی از مسئولین وضعیت را به جاهایی رساند که کمبود برق،آب و …ایجاد شده‌است.

وی با اشاره به اینکه در خوزستانی که دو سال گذشته سیل آمده و با آن همه سد و امکانات مشکلات کم آبی به وجود آمده است، افزود: این کار هم دست اندازی به وسیله رسانه و فضای مجازی و تبلیغات سوء است تا مردم را در تقابل نظام قرار دهند.

*ماموریت بسیار سنگین اصحاب رسانه در تقابل با جنگ نرم

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه ماموریت اصحاب رسانه بسیار سنگین است،گفت: فعالیت در فضای مجازی بسیار مهم است و همه باید در تقابل با جنگ نرم دشمن تلاش کنند.

وی با اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: نماز جمعه ماموریتش حماسه سازی و خلق عزت و تولید امید و نشاط و مقابله به جنگ نرم دشمن است.

*نماز جمعه تامین کننده هدایت،امنیت و برکت است

حجت الاسلام احمدی با بیان این که دو خطبه تحلیلی نماز جمعه بسیار ارزشمند است، اضافه کرد: نماز جمعه تامین کننده هدایت،امنیت و برکت است.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به سرعت بالا ویروس کرونا از نوع دلتا در کشور و خصوصا در مازندران گفت: باید متاسف باشیم از مسئولینی که تهران را تعطیل میکنند و محصول آن سرازیر شدن مسافر به‌ شمال کشور و آلوده کردن منطقه است.

وی ضمن ابراز تاسف از بی تدبیری بعضی مسئولین، افزود: ما در مراسم های مذهبی ضمن مدیریت کامل، معتقد به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستیم اما آنچه که ما را آزار می دهد و اذیت می کند، مسافران ناخوانده است.