به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: توجه ویژه به عبادت اسمانی و عرشی نماز جمعه، یکی از بهترین صفات اهل ایمان و تقوا است.

وی ضمن گرامیداشت سالروز اولین اقامه نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: ۵ مرداد سال ۱۳۵۸ با حکم امام خمینی (ره) نماز جمعه در ایران تاسیس شد و ایت الله طالقانی اولین نماز جمعه را در دانشگاه تهران اقامه کردند.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: حضور همیشگی نمازگزاران در نماز جمعه جایگاه عبادی سیاسی نماز جمعه را در دنیا بر جسته کرده است‌.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به حضورشان در اجلاس سه روزه ائمه جمعه کشور و دیدار با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری نماز جمعه را در میان فرائض جایگاه استثنائی برشمرد و قدرت نرم نظام از منظر پیوند بین خدا و مردم همچنین آمیختن معنویت و سیاست بیان کرد.

وی ادامه داد: رفتار پدرانه با همه اقشار و گروه ها، سلوک مردمی، ارتباط با جوانان، توجه به جوانان جامعه، ارتباط دفتر امام جمعه با مردم، حل مشکل مردم و رساندن آن به گوش مسئولین، خطبه های پرمحتوا از جمله انتظار رهبر معظم انقلاب از ائمه جمعه است.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: حمایت دستگاه قضا از امر به معروف و نهی از منکر، برخورد با ارازل و اوباش و سارقان و افرادی که ناهنجاری اجتماعی ایجاد می کنند، طولانی شدن احکام دردسری که باعث بی اثر و کن اگر شدن اعمال قانون می شود، نحوه برخورد با افرادی که کشف حجاب و سگ گردانی می کنند ، قانون گریزی و …از جمله خواسته های ائمه جمعه از رییس دستگاه قضا بود.

حجت الاسلام احمدی افزود: کنترل گرانی ، رهایی بازار، کندی در تعویض مدیران و ابقای گذشته و بعضا مدیران ضعیف ، تصریح در جایگزینی مدیران ، تحول در نظام فرهنگی، جلوگیری از ترویج سبک فرهنگ غربی در آموزش و پرورش، بدحجابی و عدم رعایت حجاب در ادارات و سازمان مربوطه به ویژه مراکز بهداشتی و درمانی و ….از جمله خواسته های ائمه جمعه از رییس جمهور بود

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نمایندگان مجلس در حقیقت، نماینده نظام است بنابراین باید در درجه اول مسالح نظام و پس از آن مسالح استان و حوزه انتخابیه باشد که متاسفانه این روند برعکس است و این از موضوعاتی بود که ائمه جمعه از رییس مجلس داشتند.

شیخ فضل الله نوری پیشتاز در انقلاب مشروطه بود

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به سالروز شهادت آیت الله شهید شیخ فضل الله نوری گفت: این شیخ شهید پیشتاز در انقلاب مشروطه بود و تمام قد در مقابل استکبار ایستاد تا قوانین اسلامی بین مردم پیاده شود.

حجت الاسلام احمدی ضمن گرامیداشت ایام محرم و سوگواری با عبدالله الحسین( ع) افزود: عزای سیدالشهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه کارهایی که موجب سستی مذهب می شود دوری شود، بیان کرد: در جلسات از مداح و سخنران استفاده شود و همچنین فلسفه عزاداری و قیام سیدالشهدا در جلسات بیان و تاریخ را تحلیل و با جامعه امروز تطبیق داده شود.