به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام محمد انتظاری افزود : طبق تشخیص ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا هشت منطقه از ۴۷ نقطه برگزاری نماز جمعه دارای شرایط سفید و زرد هستند.

وی گفت: شهرهای ساری مرکز استان مازندران، میاندرود، فرح آباد، کیاسر، فریدونکنار، ایزدشهر، نور و چمستان از جمله شهرهایی هستند که امروز می توانند میزبان برگزاری نماز جمعه باشند.

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران برگزاری نماز جمعه را منوط به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی دانست و افزود: استفاده از دستکش ، ماسک و به همراه داشتن سجاده و مهر شخصی از جمله این موارد است .

انتظاری به وضعیت برگزاری نماز جمعه در باقی شهرهای مازندران اشاره کرد ادامه داد : در باقی شهرها به دلیل تداوم شیوع ویروس کرونا و طبق توصیه های دانشگاه علوم پزشکی نماز جمعه برای این هفته برگزار نمی‌شود.

وی همچنین رعایت فاصله بیش از یک متر میان نمازگزاران را نیز ضروری عنوان کرد و افزود : در تمامی اماکن برپایی نماز جمعه مسئولانی جهت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی مستقر خواهند شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون حدود ۵۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

روند شیوع این بیماری از نیمه دوم تیر ماه جاری در مازندران تشدید شد. آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان در اواخر تیرماه و اوایل ماه مرداد به حدود ۲ هزار نفر نیز رسید.

مازندران ۲۲ شهرستان و ۶۰ نقطه شهری دارد که در شرایط عادی ۴۷ منطقه آن نماز جمعه برگزار می‌کند./ irna