به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: توجه به سلامت دین و دنیا از صفات متقین است.

وی تصریح کرد: بزرگان و شخصیت هایی چون عبدالعظیم حسنی، حمزه عموی پیامبر اکرم(ص) و شهدای عصر حال حاضر در مسیر احیای دین تمام توان خود را به صحنه آورند و در این راه خود را نیز فدا کردند.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: حکمت، عدالت، شجاعت، عفت و پاکدامنی از فضیلت های برجسته در عرصه زندگی و رفتاری انسان است.

حجت الاسلام احمدی افزود: ورزش زورخانه ای یکی از بهترین ورزش هایی است که در آموزه های دینی ریشه دارد و در استان مازندران و شهرستان نور جایگاه ویژه ای دارد.

وی با اشاره به اینکه برخورداری بیمه تمامی افراد جامعه برای رفع مشکلات خود از توجهات نظام است، گفت: برآورده کردن هزینه های درمان بعضی از بیماری ها بسیار سخت و طاقت فرسا است که بیمه می‌تواند بهترین کمک باشد همچنین در زمان بازنشستگی هم از مزایای آن بهرمند شوند.

امام جمعه شهرستان نور ضمن بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی یادآور شد: زبان فارسی، زبان دوم جهان اسلام و تشییع است که خدمات گسترده این زبان در نشر معارف اسلامی توسط دانشمندان اسلامی بسیار ارزشمند و فراگیر است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که زبان فارسی ستون فقرات ملت ایران است، ادامه داد: اسلام با زبان عربی وارد ایران و با زبان فارسی توسعه و فراگیر شده است.

وی با اشاره به اشغال‌اسرائیل و بیگانگان در سرزمین فلسطین ،گفت: رژیم جعلی در منطقه برای تجذیه جهان اسلام مستقر شد که البته آرام آرام شاهد افول این غده سرطانی هستیم.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه دغدغه رهبران دینی همیشه بر دفاع از اسلام و منافع مردم بود،اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دوران مدیریت رهبری تمام توجه اش حفاظت و حراست از ارزش های الهی و منافع مردم بود و دشمن هم در همه عرصه ها با شکست روبرو شد.

حجت الاسلام احمدی افزود: با توجه به اینکه دشمن جنگ اقتصادی را بر مردم ایران تحمیل کرد، مقام معظم رهبری طی چندین سال اخیر شعار سال و حرکت مسئولین را در مسیر توسعه برنامه های اقتصادی ،تولید و شکوفا کردن اقتصاد مقاومتی معین کرد.

وی ادامه داد: قرارداد های موقت، ضربه خوردن به تولید ملی (واردات بی رویه و کالاهای لوکس، قاچاق کالا و …) از جمله مواردی است که باعث می شود تا امنیت شغلی کارگران در معرض خطر قرار بگیرید.

امام جمعه شهرستان نور نظام اقتصادی بیمار را بیمار دانست و افزود: این نظام اقتصادی که به جامانده از دوران پهلوی تا به امروز است.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: یارانه اقلام ضروری توسط دولت به تولید کننده،حجم نقدینگی، جولان دلالان در عرصه تولید و بازار، باعث شد تا عده ای از تولیدکنندگان بی دین محصولات را با قیمت گزاف به آن سوی مرزها صادر کنند و مشکلات اساسی را به وجود آوردند.

وی با اشاره به اینکه دولت بر اساس مسائل موجود تصمیم به پرداخت یارانه کالا ها به مصرف کنندگان و واقعی کردن قیمت ها گرفته‌است، خاطر نشان کرد: نظارت بر بازار با تمام قدرت مهمترین مسئله و رسالت دولت برای جلوگیری از آسیب رسیدن به زندگی مردم است.

امام جمعه شهرستان نور از صنعت و معدن، اصناف، تعزیرات خواست تا نظارت خود را بر کالا در شهرستان بیشتر کنند و تاکید کرد تا حضور فیزیکی خود را برای جلوگیری از گرانفروشی در بازار پر رنگ تر کنند.

 

گفتنی است  میز خدمت مسئولین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مازندران و شهرستان نور ، پیش از ایراد خطبه های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلای بزرگ الغدیر شهر نور برپا شد.