به گزارش برترین خبر ، دکتر قاسمی در این دیدار ضمن تحلیل شرایط سیاسی حاکم بر منطقه و تبلیغات روزافزون رسانه‌های معاند، گفت: هدف اصلی نظام سلطه و ایادی آن در منطقه، تحقیر عزت ملی و هویت ملت ماست به نحوی که این فکر در جوانان ما القا شود که هیچ امیدی به آینده نیست.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران به بودجه سرسام‌آور انبوهی از شبکه‌های ماهواره‌ای که به‌صورت شبانه‌روزی در حال تخریب اعتماد به نفس و مایوس‌سازی جامعه می‌پردازند اشاره کرد و افزود: کشور به مدیرانی نیاز دارد که روحیه مسوولیت‌پذیری و رسیدگی به مشکلات جامعه را ترویج نموده و در راه خدمت به مردم، هراسی از نیش و کنایه‌های معاندان و عناصر واداده نداشته باشند.

دکتر قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت بسیج همه ارکان کشور در راستای توسعه دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی اشاره کرد و اظهار داشت: شعار جبهه ایران قوی، تاریخ مصرف ندارد و مرز دوست و دشمن از همین‌جا معلوم می‌شود. آنان‌که ایران را کشوری ذلیل، وامانده و مرعوب می‌خواهند نقطه مقابل منافع کشور هستند و آنان که در بخش‌های مختلف صنعت و خدمات، برای اعتلای جایگاه کشور می‌کوشند، همیاران میهن اسلامی هستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در پایان بر ضرورت آرمان‌گرایی در سطح جامعه و به‌ویژه جوانان تاکید داشته و خاطرنشان کرد: اگر جوانان ما آرمان نداشته باشند به راحتی طعمه ایدیولوژی مصرف‌گرایی غرب قرار می‌گیرند و از این‌رو فرهنگ به منزله ریسمان محکمی است که با اتکا به آن باید روحیه انسجام ملی را در جامعه تقویت نمود و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، اهدافی از قبیل حذف فقر و نیز کاستن از اختلاف طبقاتی اقتصادی در سطح جامعه از مواردی است که به منزله آرمان برای دانشگاهیان و جوانان ما باید مد نظر قرار گیرد.

در ادامه این نشست، رجب‌پور معاون پژوهشی سپاه بابلسر نیز به بخشی از اقدامات بسیار سازنده سپاه در حوزه جهاد اقتصادی در شهرستان بابلسر به‌ویژه رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی اشاره کرد. هم‌چنین مدیران ذیل معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه به بیان برنامه‌ها و اهداف کاری خود پرداخته و در ادامه، زمینه‌های همکاری جدی و متقابل دانشگاه و سپاه مورد بررسی قرار گرفت.