به گزارش برترین خبر از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این نشست با ابراز خرسندی از حضور علی اسماعیلی نماینده مردم نور، محمود آباد و چمستان گفت: آموزش و پرورش برای پیشبرد  اهداف نیازمند تعامل و مشارکت همه جانبه است.

«عسکری نیکزاد» با اشاره به دو مقوله هزینه و ایجاد درآمد پایدار خاطر نشان ساخت: از جمله مسائل اساسی که شهرستان ها باید مدنظر داشته باشند ایجاد درآمد پایدار و مدیریت هزینه است. باید با ایجاد منابع منتظر بودجه استانی نباشیم.

وی بحث مالی و تأمین منابع را در به ثمر نشاندن پروژه های آموزشی امری مهم قلمداد کرد و یادآور شد: اگر کمبود فضای آموزشی در بعضی مراکز وجود داشته باشد  اداره کل نوسازی مدارس مجری خدمات رسانی در این بخش است.

نیکزاد ادامه داد: در خصوص پروژه های نیمه کاره نیز با همکاری  مجمع خیرین و اداره کل نوسازی مدارس گام های اثر بخشی را در این زمینه بر می داریم.

این مسئول با بیان اینکه ارج نهادن به مقام شامخ معلمان امری مهم است، افزود: هفته معلم امسال نیز همانند سال های قبل با همکاری نهادهای دولتی، شهرداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها مورد توجه خواهد قرار گرفت چرا که هدف این است این مهم به بهترین شکل انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد که برنامه ها و اولویت های اصولی را برای مدارس شبانه روزی در دستور کار خواهد داشت تا دانش آموزان این گونه مدارس نیز با فکری امن به تحصیل بپردازند.

آموزش و پرورش مازندران سیاست زده نیست

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه آقای نیکزاد از درون مجموعه مدیریتی قبل به سمت مدیرکلی انتخاب شدند، گفت: این افتخاری است که ایشان از درون مجموعه خوب قبلی هستند.

«علی اسماعیلی» با بیان اینکه آفت آموزش و پرورش سیاست زدگی است، افزود: تمام تلاش و همت ما باید بر این باشد که خروجی آموزش و پرورش اصلاح بیشتر باشد که این از طریق هم افزایی میان نمایندگان و آموزش و پرورش مازندران محقق می شود.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خوشبختانه آموزش و پرورش ما سیاست زده نیست و همه ما به صورت تیمی برای ارتقای آموزش و پرورش تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه شهرهای حوزه انتخابیه در زمینه توزیع امکانات و تجهیزات مدارس در سطح تقریباً پایینی قرار دارند، ابراز کرد: امیدواریم با مدیریت جدید آموزش و پرورش عدالت رعایت شده و به مناطق محروم توجه بیشتری شود.