به گزارش برترین خبر، سیده آناهیتا بهلول مسئول ثبتی حقوقی خیریه و موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهر در گفت و گو با خبرنگار برترین خبر با اشاره به اینکه بچه های موسسه خیریه فخرالملوک با کمک خیریه و موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهرو تعدادی از خیرین، چند روزی را میهمان شهرستان نور بودند.

وی با اشاره به اینکه کار خیر پایانی ندارد، تصریح کرد: کار خیر مانند موقوفات می ماند و یک چشمه جاری و ساری هستند و ما باید تا می توانیم بچه ها را حمایت کنیم تا افراد مفیدی برای جامعه باشند و همچنین بدانند علاوه بر اینکه تنها نیستند بلکه همه هم دوستشان دارند.

بهلول با بیان اینکه نگهداری و مراقبت از کودکان بی سرپرست از اجر و ثواب دنیوی و اخروی فراوانی برخوردار است، خاطر نشان کرد: موسسه فخر الملوک از سال ۸۳ وظیفه نگهداری از فرزندان دختر را به صورت شبانه روزی عهده دارند که ازبانیان و مربیان، دلسوز، متعهد و باتجربه برخوردارند و می تواند بعنوان یکی از مراکز نمونه نام برد.

مسئول ثبتی حقوقی خیریه و موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری با اشاره به اینکه باید توجه جوانان را به وقف و این امر حسنه بیشترمعطوف بداریم و فرهنگ همه می توانیم واقف باشیم را اشاعه دهیم، ادامه داد: موقوفات حامی و همراه مردم هستند و اگر بتوان وقف نامه ها را جزئی از دروس دانش آموزان و دانشگاه ها کرد که با این کار بخشیدن، از پایه نهادینه می شود و بانزدیک شدن به دهه وقف انشااله بتوانیم فرهنگ وقف و واقف بودن را بیشتر اشاعه بدهیم وآشتی بیشتری میان وقف و مردم و مسئولین ایجاد کرد.

خدا را شکرمردم این سرزمین از روح بالا و دستی بخشنده برخوردارند و یکی از افتخارات ایران سرزمین من است

وی در پایان ازجناب آقای هادی زاده از دفتر جناب مهندس فرزانه نماینده مجلس نورکه زحمات بسیاری را در هماهنگی ها متقبل شدند بی نهایت سپاسگزاریم، از هتل مروارید خزر واقع در ایزدشهر به مالکیت جناب اقای غلامعلی سیفان که همیشه در کار خیر پیشی دارند و همکاران  محترمشان که محل اقامت را در اختیار قراردادند، مالک و مدیر مجموعه گردشگری و تفریحی دشت نور جناب  آقایان مهندس کبیری و گرجی همکاران محترمشان که فصای مناسبی برای بازدید و تفریح و دیدار با مسئولین محترم را امکان پذیر ساختند و از مسئولین محترم، که با کمال لطف و محبت سوال های بچه ها راجوابگو بودند و روزی بیاد ماندنی از مازندران سبز وزیبایمان برایشان بجا گذاشتند.  ازریاست محترم بهزیستی نور، شبکه بهداشت و درمان و اورژانس نور ، فرهنگ و ارشاد اسلامی، و…. کمال تشکر و قدردانی را داشته و همچنین از مدیریت و مالک مجموعه گردشگری سیمرغ در محمودآباد ، مخصوصا مدیریت هایپرمی جناب اقای فولادی، امیر شکلات به مدیریت اقای محراب بهرامی و کلیه ی همکارانشان کمال تشکر را داریم.

 همین طور از دفتر موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهراقایان الهیار نصیری، عبدالرضا محمدی و خانم الهام نیازیان که  خیریه موقوفه را همراهی فرمودند

درضمن از دوستان و اشنایان ، گزارشگران که در این چند روز ما را همراهی کردند و همچنین ساکنین محترم نور، رستمرود و ایزدشهرکه یادگاری در قلب و ذهن این عزیزان گذاشتند تشکر می کنم

از دعوت خانم میترا شفیعی به پناهگاه حیوانات در محموداباد در خصوص فرهنگ سازی و نزدیکی به طبیعت و دریا که متاسفانه با پر بودن برنامه بچه ها نشد انجام گردد و انشالله در دفعات بعدبتوانیم مهمان این مجموعه باشیم هم کمال تشکر را دارم.

همچنین از خانم آرزومند مدیرموسسه و همسر بزرگوارشان جناب اقای قربانی که این زوج خود را وقف موفقیت های این بچه ها کرده اند و از خدای مهربان سلامتی و بهترین ها را ارزومندیم.

امیدواریم که بهزیستی بتواند با همکاری خیرین و خیر اندیشان و موقوفات گام های موفقیت امیزی بردارند.

همچنین از دوستان و خوانندگان و فروشگاه های مواد غذایی، اغذیه فروشی ها با سفارش از محصولات دخترانمان آنها را بیشتر حمایت کرده و ما بتوانیم با ایجاد روحیه، توان مندی این عزیزان را بالا برده و ماهی گیری یاد بدهیم و با تشکر از خیلی از دوستان که به دفتر خیریه سفارش دادند.

همچنین دوستان می توانند با تماس دفتر خیریه موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهر کمک کنند تا گام های مفید تری در اینده برداریم.

زهرا نقدی در گفت وگو با خبرنگار برترین خبرگفت: مجموعه فخرالملوک ۲۷ دختر از سنین ۷ تا ۱۸ سال و ۵ تا دختر از سنین ۱۸ تا ۲۵ سال را نگهداری می کند.

وی تصریح کرد: بچه هایی  که در این مجموعه نگه داری می شوند بی سرپرست و بد سرپرست بوده و به کارهایی چون درست کردن انواع ترشی، شیرینی، پودر سیر، پاپریکا، پودر پیاز، انواع سبزی خشک، لواشک، میوه خشک می پردازند همچنین این عزیزان در کارهایی چون موسیقی، خیاطی، طراحی ، عکاسی، نقاشی، کارروی شیشه و سفال، قالیبافی و غیره مهارت دارند.

نقدی گفت: به همت خیریه  و موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری به استان مازندران شهرستان نور دعوت شدیم که بسیار خوب و لذتبخش بود چرا که  خیلی از بچه ها تاکنون مسافرت شمال نیامده و دریا را ندیده بودند و این سفر برای آن ها بسیار خاطره انگیز بوده است.

وی در پایان از خیریه و موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری و تمامی خیرین و مسئولینی که طی مدت چند روز میزبانی این بچه ها را بر عهده گرفتند، تشکر و قدردانی کرد.

سالاریان رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گفت وکوی اختصاصی گفت: مجمتع دشت نوربا کار خوب و میزبانی از این موسسه خیریه علاوه بر ایجاد امیدواری نسبت به آینده روشن در آن ها باعث شد تا بچه ها بدانند افرادی هستند که دوستشان دارند و برای آن ها قدم بر می دارند.

 

داود فلاح رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در گفت وگو با برترین خبر گفت: شاید ذهنیت عده ای نسبت به این مجتمع این باشد که برای استفاد از این مکان زیبا باید پول فراوانی پرداخت کرد اما دشت نور با میزبانی از این موسسه خیریه و بچه ها ثابت کرد که درب این مکان برای همگان به ویژه افراد نیازمند باز است.

وی تصریح کرد: مجتمع تفریحی توریستی و گردشگری دشت نور یک منطقه ای فاخر در کشور محسوب می شود و این حرکت بسیار خوب و سازنده بود و به نوبه خودم از آقای کبیری و گرجی تشکر می کنم.

ذوالفقاری بخشدار بخش مرکزی در گفت وگو با برترین خبر ضمن تقدیر از مدیرعامل و مدیر مجتمع تفریحی توریستی و گردشگری دشت نوربه جهت میزبانی از موسسه خیریه فخرالملوک( رباط کریم) گفت: مسئولیت پذیرایی و تفریحی این عزیزان حرکت بسیار پسندیده و شایسته ای بود چه خوب است که این موضوع نهادینه شود و موسسات خیریه شهرستان نورهم کودکان خود را برای تفریح و گردش به مکان های دیدنی و مجتمع های بزرگ و کوه و دریا ببرند.

اصغر رضاپور رییس تامین اجتماعی  نور در گفت وگو با برترین خبر گفت: با توجه به اینکه اینگونه موسسات باعث می شوند تا این افراد که مأمن درستی شاید برای زندگی نداشته باشند پایگاه امنی برای زندگی و هدایت بهتری پیدا کنند و در این راستا دولت نیزوظیفه دارد از این مجموعه ها حمایت کنند

وی با بیان اینکه جامعه ایران بدرستی نشان داد که در زمینه دستگیری و کمک به هم نوع بسیار کوشا و سخت کوش است، تصریح کرد: خوشبختانه در شهرستان نور نیز کسانی هستند همچنان با این وضعیت اقتصادی دغدغه کمک دارند جای تشکر و قدردانی دارد.

رضاپور افزود: بنده به نوبه خود از دست اندرکارانی که باعث ایجاد انگیزه و همچنین شور و خوشحالی برای این عزیزان شدند و همچنین از مدیریت و پرسنل مجموعه دشت نورکه باعث شدند تا از نزدیک این عزیزان را زیارت و به سوالات آنها پاسخ دهیم تقدیر و تشکر دارم .

صادقی رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان نور در گفت وگو با برترین خبر اظهار : شهرستان نور میزبان دختران آسمانی موسسه خیریه فخرالملوک از رباط کریم بود و مجتمع تفریحی توریستی دشت نور یکی از مکان هایی بود که شرایط پذیرایی و گردشگری را از این عزیزان فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری یکی از موقوفات شاخص شهرستان در ایزدشهر است که متولی این موقوفه موسسه خیریه ای را دارند و همواره همیار افراد کم برخوردار در سطح شهرستان بودند و این اقدام و ابتکار هم جای تشکر دارد که امیداریم که تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه وقف با توجه به نیاز روز جامعه کارکرد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد و کمک حال دولت و نظام خواهد بود، اضافه کرد: وقف سنتی حسنه بوده که از گذشته وجود داشته و این دختران آسمانی باید بیاموزند و در زندگی آینده خود بکار ببرند.