دست کاسبان اختلاف را قطع خواهیم کرد

به گزارش برترین خبر ، فرنام فخاری رئیس شورای اسلامی شهر نور با اشاره به تمامی کمبودهای موجود در شهرداری نور،اظهار کرد:شهرداری و شورای اسلامی شهر نور تمام توان و همت خود را برای پاسخگویی اعتماد مردم شهر نور درجهت عمران آبادی شهر به کار بسته است.

رئیس شورای اسلامی شهر نور ضمن تجدیدبیعت دوباره با مردم در ادامه افزود:همه اعضای شورای اسلامی شهرنور دغدغه مردم را دارند ،مردمی  که هر جا نیازبود دعوت ما را لبیک گفتند و انتظاری جز عمران و آبادانی شهر ندارند.

وی در ادامه علاوه بر تبریک به انتصاب چمن آرا به عنوان شهردارشهرنور وازشوراها،شهرداران و سرپرستان ادوارگذشته قدردانی کرد و افزود: : برای استقرار این نظام سه هزار صندلی درسه  قوه مهم وجود دارد که برای حفظش ۲۱۹ هزار شهید ، یعنی برای هر صندلی ۷۳ شهید تقدیم اسلام شد و امیدوارم همه مدیران پاسدار خون پاک شهدا باشند.

فخاری در پایان از جانب خود و تمامی اعضای شورای شهر نوید روزهای خوب را به مردم شهر داد و خاطر نشان کرد: دست کاسبان اختلاف را قطع خواهیم کرد هر فرد یا گروهی بخواهد مانع پیشرفت و توسعه شهر شود کنار خواهیم زد.

شهر خوب و با نشاط دست یافتنی است

مهندس فرامرز چمن آرا شهردارجدید  نور در مراسم معارفه خود ضمن تشکر از اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر نور و محول نمودن مسئولیت خطیر مدیریت شهری ، اظهار کرد: شهد شیرین خدمات شهرداری و شورای شهر نور طی سالهای متمادی در دوره های مختلف همواره در جای جای شهر مشخص است و همت و تلاش شوراها، شهرداران سابق از زمان تاسیس شهرداری نور جهت  تلاش فراوان برای توسعه وآبادانی این شهر به یادگار در شهر نقش بسته است.

شهردار نوردر ادامه گفت: جمله ای که مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه شهرداران بیان کردند«شهرداری به عنوان سازمانی که سر و کارش با مردم است باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از جاهای دیگر داشته باشد» را سرلوحه کار خود قرار می دهم.

وی با اشاره به اینکه شهر نورهمواره مهد بزرگان بوده است ، تصریح کرد: مایه  فخر و مباهات است که خدمتگزاری شهری را  به عهده گرفته ام  چرا که این  شهر از شان و جایگاه بالایی در تاریخ برخوردار است و امیدوارم با استعانت از ذات اقدس الهی با دوستی ومهربانی با مردم به خصوص مردم نیازمند ، مردم داری، مردم محوری و توجه خاص به  نیازهای مردم شهر را سرلوحه کار خود قرار داده و همواره تلاش نمایم تا در اتخاذ هر تصمیمی خدا را ناظر و شاهد و سیره معصومین را سرمشق عملی خود قرار دهم.

مهندس چمن آرا با بیان اینکه شهری که تحویل گرفتم مشکلات فراوان دارد، ادامه داد: باید با تلاش شبانه روزی ، طرح های نیمه تمام را به سرانجام و پروژه های بر زمین مانده را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم.

شهردار نور گفت: شهر خوب و با نشاط دست یافتنی است و امیدوارم با حمایت های مردم این شهر بتوانم در آینده نه چندان دور آن طور که در شان مردم نور است، شهر را بسازم.

مهندس چمن آرا با اشاره به اینکه از گذشته تا کنون افراد زیادی برای عمران و توسعه این شهر زحمت کشیدند، افزود: ما امروز باید با  تقویت نقاط قوت و جبران نقاط ضعف ،کارها را به سرانجام برسانیم چرا که  شهروندان نوری لیاقت بیش از این را دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد : دست همه انها که دلشان برای مردم  شهر می تپد را می فشارم و از نظراتشان در تصمیم گیری ها و مدیریت شهر بهره مند خواهم  شد.

شهردار به دوراز سیاسی بازی در جهت توسعه و عمران شهر گام بردارد

حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به اینکه اخلاق و قانون، مطالبه اجتماع است و با پایبندی به قانون و اخلاق مداری ، جامعه روز به  روز در مسیر پیشرفت قرار می گیرد، اظهار کرد: انتخاب آقای چمن آرا به عنوان مدیری توانمند و با تجربه در سمت شهردار نورنشان از خرد جمعی اعضای شورای اسلامی شهر نوردارد.

امام جمعه شهرستان نوربا بیان اینکه شورای شهر باید تمام قد از شهردار حمایت، حراست و ناظر کارها و برنامه ها باشد،افزود: شهردار نیزدر مقابل باید با اخلاق متعالی و  قوانین مطروحه در جهت توسعه و عمران شهر گام بردارد و فقط کارهایی که به شهرداری محول شده است را به دور از سیاسی بازیها انجام دهد

وی با اشاره به نامه امیرالمومنین در نهج البلاغه در خصوص ویژگی مدیران تصریح کرد: مدیران، شوراهای شهر و روستاها و شهرداران با مردم خصوصاٌ افراد کم برخوردار، باید مهربان، متواضع و دور از تکبر برخورد کنند، روحیه انقلابی و جهادی داشته  و  زیردستان خود را  از افرادی توانمند ، دارای فکر و اندیشه مثبت و پاک دست انتخاب کنند تا از فساد اداری و مالی و به تاراج بردن بیت المال کاسته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد : در طول خدمت خود طوری کار کنید که پس از چند سال با  قامت برافراشته و سربلند بایستید تا شما را  تودیع و شخص دیگری را معارفه کنند.

علم و هنر دو بال پرواز مدیران برای رسیدن به هدف

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به انتخاب اعضای شورای شهر و انتصاب شهردار نوراظهار کرد: امیدواریم این انتصاب با همکاری اعضای شورای شهر و مجموعه مدیران سه  قوه در شهرستان،  موجبات تغییر، تحول، نوسازی و عمران در شهر نور شود.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موفقیت مدیریت زمانی است که هم از دانش و هنر مدیریت استفاده کند ، تصریح کرد: علم و هنر دو بال پرواز مدیران برای رسیدن به هدف است و با توجه به تفاوت مدیریت شهری با سایر مجموعه ها یک مدیر موفق  باید بتواند با جمع آوری مسائل و مشکلات در کنارهم واستفاده از مجموعه منابع مالی و انسانی برای رسیدن به هدف مورد نظرگام بردارد که این توان در شهردار نور نهادینه شده است.

اسماعیلی با تاکید بر استفاده از مدیران دانشی و توانمند و نیروهای کیفی در یک مجموعه خاطرنشان کرد: دنیا روز به روز به سمت کوچک سازی به پیش می رود و هرچه سازمان فربه تر باشد سبب می شود که درگیر پرسنل شویم بنابراین باید با حفظ وضعیت موجود از مجموعه نیروهای موجود ، بهینه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهردار نور، موجب تحکیم وحدت و همدلی بین اعضای شورای شهر نور خواهد شد در ادامه گفت:شوراها ، امید و چشم مردم برای نظارت برعملکرد شهردار و یا حتی استیضاح وی می باشند و اگر جایی اختلافاتی بین اعضای شورای شهر وجود دارد قطعا آن شهردار ضعیف است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ازنمایندگان به عنوان منتخبان خود در مجلس و شورای شهر ، انتظاری جز تلاش جهت عمران ،آبادانی و توسعه شهر و شهرستان ندارند و من به عنوان نماینده مردم در خانه ملت ، از تمام ظرفیتهای مجلس برای پشتیبانی از شهرداران شهرهای پنجگانه شهرستان نور استفاده خواهم کرد.

عدم انتظار توسعه شهربا چشم دوختن به صدور پروانه و درآمدهای جزئی

علی شادمان فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه برای ایجاد تغییرات باید درست برنامه ریزی کرد، اظهار کرد: با وجود مهیا بودن ظرفیت و پتانسیل های بسیار زیاد شهر نور باید با هم نوایی و بکارگیری همه امکانات این شهر به جایگاه واقعی خودبازگردد.

فرماندار نور با بیان اینکه برای اولین بار بزرگترین پارک جنگلی خاورمیانه به مدت ۱۵ سال دراختیارشهرداری نور قرار گرفته است، گفت: امیدواریم ضمن تعامل با سرمایه گذاری که توسط شورای شهر جذب شده گام های مثبتی در جهت توسعه این پارک جنگلی زیبا و بکر برداشته شود.

وی ساحل شهر نور را یکی از بهترین ظرفیت ها دانست و درادامه گفت: وجود اختلاف در بحث مالکیت بین منابع طبیعی و شهرداری در تمامی شهرها است ولی می توان با بکارگیری همه ظرفیتهای استانی و شهرستانی از ساحل درامدزایی قابل توجهی را برای شهرنور حاصل کرد.

شادمان تمامی مدیران را به تعامل نزدیک با شهردار نور فراخواند و گفت: تعامل همه مدیران با شهردار نور می تواند در شکاندن پوسته شهر بسیار اثرگذار باشد و همچنین با چشم دوختن به صدور پروانه و درآمدهای جزئی نبایدانتظار توسعه شهر را داشت.

فرماندار نور با اشاره به عقب ماندگی های جدی شهر نورتاکید کرد: رسانه ها و نخبگان ذهن جامعه را به فرعیات و موضوعات بی ارزش معطوف نسازند و شهردار نیز در چارچوب رعایت قوانین، تمام تلاشش را برای عمران وآبادی شهر صرف کند تا ظرفیتهای شهر نور را به فعلیت رسانده و رگه های شهر را باز کند.

شادمان خاطر نشان کرد: بی دغدغه و با قدرت بعضی از دستورات فرادستی باید اصلاح کرد که اگر این کار صورت نگیرد،عقب ماندگی ها ادامه پیدا می کند .

فرماندار نوردر پایان از شهردار نورخواست تا نمادی تلفیق ازهنرو فرهنگ دیرینه و تاریخی شهر نوربرای میدان اصلی شهر ساخته شود.