به گزارش برترین خبر ، در جلسه زراعت چوب که امروز صبح به ریاست مهندس یزدانی و با حضور سرپرست بخشداری مرکزی ٬ بخشدار کجور٬ ادارات منابع طبیعی ٬ جهاد کشاورزی ٬ محیط زیست ٬ امور آب و برخی دستگاه های ذی ربط برگزار شد ،فرماندار نوشهر سهم شهرستان در زراعت چوب و نهال کاری را ۱۳۸ هکتار عنوان کرد و خواستار شناسایی عرصه های مختلف که قابلیت کشت نهال را دارند ٬ شد.

وی با اشاره به اولویت انتخاب دو نهال اکالیپتوس و صنوبر به جهت زودبازدهی آن دانست و افزود: ارزش افزوده و افزایش ساخت و ساز در بخش مرکزی و نیز جغرافیا و ارتفاع در بخش کجور از موانع کاشت نهال است و با توجه به اینکه فصل رویش نهال در طول سال ۵ ماه می باشد و همچنین با در نظر گرفتن مبحث آبیاری و نگهداری از نهال ؛ مدیریت و ورود ادارات متولی را در کنار شرایط طبیعی حائز اهمیت بیان کرد.

نهال کاری در بستر خفته رودخانه ها پس از پشت سر گذاشتن بستر جریانی و طغیانی یکی دیگر از مباحثی بود که از طرف فرماندار نوشهر مطرح شد .

وی امور آب را متولی اصلی شناسایی این مکان ها دانست و خواستار تجمیع اطلاعات جامع در خصوص چنین عرصه هایی شد .

گفتنی است در حال حاضر دو نوع نهال صنوبر و اکالیپتوس به مساحت ۱۳۸ هکتار برای دو بخش مرکزی و کجور شهرستان نوشهر بمنظور زراعت چوب در نظر گرفته شده است و توزیع نهال توسط اداره کل منابع طبیعی کشت نهال رایگان می باشد . ‎