به گزارش برترین خبر ، حسین منصوریان در نشست هماهنگی ۴۰ سالگی انقلاب  با اشاره به حساسیتی که دشمن در سطح جهانی و منطقه ای و ملی در استانه چهلمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد کرده است، اظهار کرد: باید در راستای خنثی کردن توطئه های دشمن آنچه که واقعیت جامعه و آنچه را که وجود دارد را منعکس کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه مسئولیت حوزه های فرهنگی و هنری بیشتر است، تصریح کرد: مملکت و جامعه و همه افرادی که دل در گرو نظام وامام و رهبری دارند باید خود را برای حرکت انقلابی آماده کنند تا به دشمنان نشان داده شود که نه تنها چهلمین سال انقلاب ما سال پایانی نظام نیست بلکه آمالی برای رستاخیر دیگر فرهنگی و هنری برای همه حوزه ها است.

وی اطلاع رسانی شایسته را عمده ترین هدف رویکرد های نظام در طول چهل سال انقلاب دانست و افزود: سه مولفه حوزه بینشی ، کنشی ، گرایشی در طراحی مدل جدید جریان شناسی فرهنگی بسیار موثراست.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران معرفت شناسی را در حوزه بینشی مطرح کرد و گفت: در حوزه معرفت شناسی خیلی تولید محتوا انجام نشد و هنوز بخش اعظمی از نسل جوان ما با اتفاقات مبارکی که در طول این چهل سال افتادعلیرغم تلاش های بسیار آشنا نیستند و باید پذیرفت که راههای نرفته زیادی را در پیش داریم .

وی با اشاره به اصل تولید و توزیع در اقتصاد اظهار کرد: در تولیدات فرهنگی که بتواند نسل جوان را در برابر آن تنوع و تهاجم و شبیخون فرهنگی که با آن مواجه هستیم اغنا کند، خیلی جدی نیستیم و اگر بعضی مولفه های فرهنگی مانندروز عاشورا،قدس و غیره  نبود، خیلی از مسائل به فراموشی سپرده می شد.

منصوریان با بیان اینکه همانگونه که در مسائل اقتصادی توزیع عادلانه صورت نمی گیرد در مسائل فرهنگی هم به همین صورت است، خاطرنشان کرد: اگر تولید کالای ایرانی برای مصرف کننده وجود نداشته باشد طبیعتا به دنبال کالای خارجی می رود .

وی با اشاره به سه چالش جدی فرهنگی افزود: نظام دقیقا دورنمایی تقابل با چالش تبیین نکرد که در راستای تقابل با این سه چالش جدی چه برخوردی باید کرد.