به گزارش برترین خبر ساخت سد لاستیکی سرخرود که از سال ۹۵ شروع شد و در حال حاضر ۶۵ درصد پیشرفیت فیزیکی دارد ، در صورت بهره برداری آب مورد نیاز برای ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه را تامین می کند.

بخشدار سرخرود در حاشیه بازدید دکتر محمدباقر نوبخت از این سد گفت که برای ساخت این سد ۹ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۶ میلیارد تومان آن هزینه شده است.

احمد هاشمی با بیان اینکه به دلیل افزایش قیمت مصالح برای تکمیل این سد به اعتباری بیشتری نیاز است ، افزود : برای اتمام این سد چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است.

دکتر نوبخت عصر دیروز به منظور افتتاح و بازدید از چند پروژه عمرانی و زیرساختی به مازندران سفرکرد. وی در اولین روز سفرش از طرح های نیمه تمام راه دسترسی فرودگاه دشت ناز ، تصفیه خانه ، تالار مرکزی ، سالن ورزشی ۶ هزار نفری ، بیمارستان ماهفروجک و نیروگاه زباله سوز ساری بازدید کرد.

 

شرکت در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران ، شرکت در مراسم آغاز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای محرومان استان و بازدید از تصفیه خانه بزرگ در دست ساخت آبرسانی به شهرهای گروه الف ، سد لاستیکی سرخرود و پل در حال ساخت بابلسر از برنامه های روز دوم سفر معاون رییس جمهوری به مازندران است./.irna