به گزارش “برترین خبر“، آینده ژان کلر تودیبو مدافع فرانسوی بارسا احتمالا در لیگ انگلیس و باشگاه اورتون خواهد بود.
تودیبو ژانویه ۲۰۱۹ از تولوز به بارسلونا پیوست. در مدت زمانی حضورش در بارسا، او نتوانست مربیان را به خود متقاعد کند و پس از مدت ها نیمکت نشینی، زمستان گذشته به صورت قرضی به شالکه پیوست. قرارداد او قرضی با بند خرید ۲۵ میلیون یورویی است. رقمی که با توجه به شرایط فعلی پس از شیوع کرونا، پرداختش از سوی باشگاه آلمانی غیرممکن به نظر می رسد.

به این ترتیب تودیبو به بارسا باز خواهد گشت ولی باشگاه کاتالان که برای جذب مهره های مدنظرش در تابستان، نیاز به پول دارد، به فروش تودیبو فکر می کند.

طبق ادعای اسپورت، باشگاه اورتون با مالکیت فرهاد مشیری در حال مذاکره برای تویبو است. پیشنهاد اول ۲۰ میلیون یورو بود ولی با مخالفت بارسا به ۲۵ میلیون یورو به علاوه ۵ میلیون یورو بندهای متغیر افزایش یافت.

اختلاف دو باشگاه اما بر سر بندی در قرارداد است. بارسا تمایل دارد بند بازگشت را در قرارداد تودیبو بگنجاند ولی اورتون، مدافع فرانسوی را دائم و قطعی می خواهد.

رابطه دو باشگاه پس از انتقال دینیه، گومس و سانتی مینا از بارسا به اورتون بسیار خوب است و به نظر می رسد این مشکل هم پس از مذاکرات پیش رو حل و فصل شود و تودیبو به اورتون بپیوندد./ورزش۳