به گزارش برترین خبر ، ولی‌الله نانواکناری در در نشست بررسی مشکلات و مسائل موجود در حوزه منابع طبیعی فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان،با اشاره به این که بهترین امکانات را در این حوزه انتخابیه داریم اما کمترین بهره را می بریم اظهار کرد:بهترین امکاناتی که برای بهره برداری در فریدونکنار وجود دارد در اختیار سرمایه گذاران قرار داده می شود، بنابراین حفظ منابع طبیعی در اولویت مسئولان باشد.

وی افزود:در حال حاضر حتی یک گردشگر از امکانات خدادای و بکر فریدونکنار بهره نمی گیرد.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معلوم نیست مدیرکل محیط زیست در مازندران چه کار می کند، یادآور شد: در فریدونکنار همه چیز وجود دارد اما چیزی نداریم.

وی با گلایه از مدیرکل محیط‌زیست مازندران، خطاب به مسئولان فریدونکنار گفت: مسئولان فریدونکنار ضمن تهیه گزارشی از مشکلات زیست محیطی فریدونکنار، در نامه ای خواستار تذکر به مدیرکل محیط زیست مازندران باشند چرا که برای یک کار کوچک در منطقه اوجاکله این شهرستان مدت‌ها زمان صرف شده و به نتیجه نرسیده است.

نانواکناری با اشاره به اینکه در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست همه مسئول هستیم، اظهار کرد: اوجاکله فریدونکنار روزانه از ضلع های جنوبی و شمالی مورد تجاوز قرار می گیرد.

وی با بیان این که جنگل اوجاکله معروف به ۴۰ هکتار جنگل و ۱۰۰ هکتار آب بندان است، خاطرنشان کرد: زیبایی این جنگل این است که درخت در داخل آب قرار دارد و صحنه های بسیار زیبایی را می توان به نمایش گذاشت اما متولی ندارد.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه ساحل بهترین چشم‌انداز برای توریسم داخلی و خارجی است، افزود: ساحل از خزرشهر تا دهنه رودخانه حسین آباد زمینی بکر و آماده قابل بهره برداری است و راه دسترسی به ساحل بسیار خوبی داریم.

وی گفت: از پل میلاد تا فنس بندر فریدونکنار، ۲۵ راه دسترسی ماشین رو به ساحل  وجود دارد که در هیچ ساحل مازندران چنین امکانی وجود ندارد.

نانواکناری یادآور شد: باید برای رونق اقتصاد فریدونکنار، مشکلات گردشگری این شهرستان از دست‌اندازهای اداری خارج و برطرف شود، قانون نباید مانع پیشرفت باشد بلکه باید در امور تسریع کند.