به گزارش برترین خبر ، دراین جلسه که در محل استانداری مازندران برگزار شد مهندس رازجویان افزود:از نگاه رانتی و جناحی در برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز باید پرهیز شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان مازندران با جدیت در حال پیگیری و انجام است، گفت: از نگاه جناحی و رانتی در برخوردها باید خودداری شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان، مهدی رازجویان بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز استان مازندران با اشاره به تشکیل گروه ممیزی، اظهار کرد: پیشگیری بهترین راه مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز است.
وی افزود: در دو ماه گذشته جلسات منظمی برای بخشداران و دهیاران برگزار شد تا از قوانین مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز آگاه و مطلع شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران سازمان نظام کاردانی ساختمان مازندران را یکی از بازوان مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز دانست و گفت: نباید اجازه دهیم اراضی و زمین‌های کشاورزی استان به خانه دوم مسافران تبدیل شود.
رازجویان با اشاره به عدم آگاهی بعضی دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در حفظ اراضی کشاورزی و باغ‌های روستایی، افزود: تخریب اراضی کشاورزی و جنگلی در نهایت منجر به تخریب زیست محیطی و افزایش مشکلات زباله در استان مازندران می‌شود.
وی تصریح کرد: مازندران یک استان‌ گردشگرپذیر است  توسعه زیرساخت‌ها و امکانات در این استان ضروری است اما نباید زمین‌داران سابق به سرایه‌داران فعلی تبدیل شوند.
معاون استاندار مازندران یادآور شد: تخریب زمین‌های کشاورزی و آلودگی دریا ، امنیت غذایی مردم را زیرسوال می‌برد.
رازجویان با اشاره به قدمت تاریخی جنگل‌های هیرکانی در استان مازندران، خاطرنشان کرد: ما مسؤول هستیم که مواهب خدادادی، جنگل و دریا را به درستی به نسل‌های بعد انتقال دهیم.
وی با بیان اینکه اصول بهداشتی، ایمنی و مهندسی باید در ساخت و سازها رعایت شود، افزود: جهت نگاه درست مهندسی و ایمن‌سازی در ساخت و سازهای قانونی در روستاها، باید نظارت دقیقی از سوی نظام فنی ساختمان روستایی صورت بگیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز باید در اولویت همه دستگاه‌های اجرایی قرار داشته باشد و از نگاه جناحی و رانتی در برخوردها باید خودداری شود، افزود: برای زمین‌های کشاورزی در استان‌مان باید ارزش معنوی بسیار زیادی قائل شویم تا مانع از فروش و تخریب آنها شویم.
در ادامه مقررگردید بصورت ماهانه گزارشی ازروند ساخت وساز غیر مجاز استان ازطریق کارگروه به حوزه معاونت عمرانی ودفتر فنی ارائه گردد.