به گزارش برترین خبر ، دکتر علی کریمی فیروزجایی در جمع باخبرنگاران گفت: دولت باید در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در خصوص مقابله باگرانی های فزاینده اقلام در بازار اقدام عاجل صورت دهد.

نماینده مردم بابل با اظهار نگرانی از گرانی بسیار زیاد برخی اقلام ضروری مانند مایحتاج روزانه و بویژه مرکبات و میوه ها افزود: گرانی این اقلام به ویژه میوه ها در شرایط فراوانی آن نتیجه کمرنگ بودن ابزارهای کنترلی است.

عضو مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: مسئولان از ابزارهای نظارتی و کنترلی در اختیار برای تنظیم بازار استفاده مناسب نمی کند.

این مسئول پارلمانی با اشاره گرانی شدید میوه ها و عدم انتفاع تولیدکنندگان از این شرایط یادآور شد: سودجویی دلالان وواسطه ها از این بازار آشفته نارضایتی تولیدکنندگان محصولات داخلی را برانگیخته است.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر ضرورت بسیج امکانات کشور برای مقابله با گرانی ها افزود: گرانی های منجر به تشدید نارضایتی عمومی در جامعه نگران کننده است.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور لزوم برخورد با عوامل ناراضی تراشی در جامعه را یادآورشد و افزود: دستگاههای مسئول در دولت باید با اصلاح فرآیندهای اجرایی عزم قاطع خود را برای مهار گرانی ها به نمایش بگذارند.

دبیر هیات رئیسه مجلس یازدهم گفت: مسئولان برای برخورد با عوامل گرانی ها در بازار نیاز به قانون و اختیار جدید ندارد.

نماینده مردم بابل خاطر نشان کرد: باید با اصلاح برخی رویه های غلط در مسیر تولید و مصرف کالاها و خدمات، جلوی زیاده خواهی واسطه ها در بازار گرفته شود.

کریمی فیروزجایی با انتقاد ازبی عملی مسئولان در مواجهه با گرانی ها گفت: مجلس با بررسی دلایل ناکارآمدی ابزارهای کنونی در بازار اصلاح آن را در دستور کار دارد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اکنون با اظهار نگرانی رهبر انقلاب از گرانی‌ها، قوای سه گانه باید برای بهبود شرایط پای کار بیایند.