به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و رئیس جمع نمایندگان مازندران با حجت الاسلام حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در این دیدار بر ضرورت احیای سنت حسنه وقف تاکید کرد و گفت: مردم مازندران با توجه به سابقه تدین از سالهای بسیار گذشته تاکنون نسبت به فرهنگ وقف اهمیت بالایی برخوردار بودند.

زارعی تصریح کرد: فرهنگ مقدس وقف در مازندران در همه امورات برای حل مشکلات مردم از تحصیل گرفته تا مسائل درمانی و آموزشی کاربرد دارد و این ظرفیت باید مورد توجه مسؤولان و خیرین قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وقف یک موضوع فرهنگی منحصر به فردی است که قابلیت‌های بسیار بالایی در محرومیت‌زدایی دارد، خاطرنشان کرد: در مازندران نیز از دیرباز مردم استان به وقف علاقه داشتند و هزاران مکان استان وقفی هستند که در حوزه درمان، علم و دانش وقف کردند که اخیرا در شهرستان نور نیز یک خیّر اقدام به وقف زمین‌های کشاورزی خود برای دانش علم هسته‌ای کرده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم مازندران همچنان به وقف علاقه دارند و این مسئله کمک می‌کند تا افرادی که در زندگی مشکل دارند، مشکلاتشان توسط عوائد موقوفات برطرف شود.

زارعی وقف را نوعی درآمد پایدار برای محرومان دانست و عنوان کرد: بر همه ما ضرورت دارد چه از سازمان اوقاف و امور خیریه و چه همه دستگاه‌های اجرایی نسبت به حفظ موقوفات تلاش کنند و باید مردم و افرادی که از تمکن بیشتری برخوردار هستند تشویق کنیم تا نسبت به ایجاد وقف‌های جدید، اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی افزود: رویکرد اصلی مجلس شورای اسلامی نگاه به طبقات ضعیف جامعه است و در این مسیر می‌شود با کار فرهنگی مناسب و با ورود خیرین و ایجاد وقف‌های جدید که موجب درآمد پایدار می شود به نیازمندان جامعه کمک کرد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی بر رعایت قوائد و قوانین شرعی موقوفات تاکید دارد، گفت: هر نوع قانون جدید در خصوص موقوفات و یا اصلاح آن که از قبل تصویب شده باید با نظر شرعی باشد.

زارعی بر ضرورت نظارت بر عملکرد و فعالیت متولیان موقوفات تاکید کرد و افزود: متولیان موقوفات باید در کنار مردم باشند و با عملکرد خود نباید موجب گلایه‌های مردمی شوند.

وی از پیگیری مجلس شورای اسلامی در زمینه بیمه خادمین مساجد و بقاع متبرکه خبر داد و گفت: بیمه خادمین جدید متوقف شده که این مسئله باید از سر گیری شود چون مساجد نیازمند خادمین ثابت هستند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه مردم باید از آثار و برکات وقف در جامعه آگاه شوند و این مسئولیت مهم بر عهده سازمان اوقاف است، گفت: اجرای نیات موقوفات و برکات وقف باید به خوبی اطلاع رسانی شود چون اکثر مردم از آثار ارزشمند وقف اطلاعی ندارند