به گزارش برترین خبر ، داودفلاح رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار برترین خبر اظهار کرد:فراخوان نخستین جشنواره تئاترخیابانی مازندران (دیما) از۶ دی ماه شروع و تا ۱۵ بهمن علاقه مندان به این حوزه فرصت ارسال آثاربرای آن ها فراهم بود.
و تصریح کرد: خوشبختانه استقبال خوبی از این جشنواره صورت گرفت و از سراسر استان مازندران آثار بسیار متنوعی به جشنواره ارسال شد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نورخاطرنشان کرد: چهار گروه از شهرهای آمل ، رامسر، ساری ، نوربه مرحله نهایی راه پیدا کردند همچنین یک گروه از کرمانشاه به عنوان تئاتر مهمان نیزانتخاب شده است.
فلاح با اشاره به اینکه روز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه اختتامیه نخستین جشنواره تئاترخیابانی مازندران درمجتمع تفریحی توریستی دشت نور با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار می شود، یادآورشد: گروه های راه یافته به مرحله نهایی از شب قبل در این مجتمع بسیار زیبا و دیدنی اسکان داده می شوند.
وی گفت: این جشنواره با هدف حمایت از جوانان و ارتقای سطح هنر نمایش خیابانی،تقویت و احیای تئاتر خیابانی ،نقش هنرمندان و تئاتر خیابانی در انقلاب اسلامی و شکست کرونا با موضوعات انقلاب اسلامی،شهدای مدافع حرم و ترور(سردار سلیمانی)،آسیب های اجتماعی، کرونا و شهدای سلامت،جهش تولید نیزبرگزار شده است و به گروه های برتر، بازیگران برترو نقش های اول جوایز ارزنده و تندیس جشنواره تعلق می گیرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نورهدف خود را از انتخاب مجتمع تفریحی توریستی دشت نورشناساندن توانمندی های بسیار خوب شهرستان نورعنوان کرد و ادامه داد:با توجه به اینکه نمی خواستیم جشنواره در فضای بسته برگزار شود و همچنین به دلیل استانی بودن جشنواره و شناساندن اماکن تفریحی توریستی شهرستان نورتصمیم بر این شد تا ازظرفیت و پتانسیل بسیار خوب مجتمع تفریحی توریستی دشت نوراستفاده کنیم .
فلاح در پایان از سید حسین حسین به عنوان دبیر جشنواره( رییس انجمن نمایش شهرستان نور)و آقای گرجی مدیرمجتمع تفریحی توریستی دشت نور و دیگر دوستان که زحمات بسیار زیادی را دربرگزاری این جشنواره استانی متحمل شدند تشکر و قدردانی کرد.

ظرفیت بی نظیرمجتمع دشت نور در میزبانی جشنواره های استانی و کشوری

سیروس کبیری مالک دشت نور در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگاربرترین خبراظهار کرد: مجتمع تفریحی توریستی دشت نور با امکانات ویژه و فضای بسیارعالی و مطلوب ظرفیت بی نظیری را برای شهرستان نور فراهم کرده است .

وی تصریح کرد: پتانسیل های خوب و بی نظیر مجتمع تفریحی توریستی دشت نور این امکان را به ما می دهد تا میزبان برگزار کنندگان جشنواره ها و مسابقات استانی و حتی کشوری باشیم.

سرمایه گذار مجتمع تفریحی توریستی دشت نورگفت: اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی استان مازندران در ۱۹ بهمن ۹۹ با حضور مسئولین شهرستانی و استانی در مجمتع تفریحی توریستی دشت نور برگزار خواهد شد.