به گزارش “برترین خبر“، روزنامه کاتالان موندو دپورتیوو امروز صفحه اول خود را به تیمو ورنر، ستاره گلزن لایپزیش که از هدف‌های نقل و انتقالاتی بارسلونا است اختصاص داده و می‌گوید اریک آبیدال، مدیر ورزشی بارسا و دستیارش رامون پلانس در آلمان با پدر ورنر تماسهایی برقرار کرده و از او درباره نظر پسرش درباره انتقال به بارسلونا پرسیده‌اند. موند، جو مذاکرات دو طرف را مثبت ارزیابی کرده است.

بارسلونا از فصل گذشته برای پیدا کردن مهاجمی که بتواند در بلندمدت جانشین مناسبی برای لوئیس سوارز باشد تلاش زیادی کرده. سوارز حتی شخصا در این مورد از باشگاه حمایت کرده و گفته بود خوب است که بارسلونا بتواند یک مهاجم خوب جذب کند. سوارز البته فعلا قصد بازنشستگی ندارد و مدعی است فعلا می‌تواند به درخشش ادامه دهد ولی او می‌خواهد اگر زمانی به دلیل مصدومیت نتوانست تیم محبوبش را همراهی کند، مهاجمی در اختیار بارسا باشد که توان درخشش در حد او را داشته باشد.

موندو می‌گوید مدیر ورزشی بارسلونا برای جذب مهاجم شماره ۹ شخصا لائوتارو مارتینز، ستاره اینتر را می‌پسندد. ولی انتقال او به این سادگی‌ها نیست. به همین علت است که بلوگرانا به مذاکره با دیگر مهاجمین مد نظر باشگاه ادامه می‌دهد. یکی از این مهاجمین، تیمو ورنر ستاره لایپزیش است. ملی‌پوش ۲۴ساله آلمانی که در حال حاضر یکی از پرخواهان‌ترین مهاجمین دنیا به حساب می‌آید. مهاجمی با شم گلزنی بالا، تکنیک عالی، درک تاکتیکی و قدرت بدنی فوق‌العاده.

موندو مدعی است با توجه به اخباری که از منابع خود بدست آورده، بارسلونا اخیرا تلاش خود برای جذب ورنر را جدی‌تر کرده و شدت بخشیده تا در صورتیکه مانعی بر سر راه جذب لائوتارو مارتینز پیش بیاید، به عنوان نقشه ب، او را به عنوان گزینه اول به خدمت بگیرد.

موندو دپورتیوو می‌گوید در ماه اسفند و پیش از دشوار شدن سفر بین کشورهای اروپایی به دلیل اپیدمی کرونا، اریک آبیدال مدیر ورزشی بارسلونا به همراه دستیارش رامون پلانس به آلمان سفر کرده و با پدر تیمو ورنر دیدار کرده‌اند. هدف آنها این بوده که دریابند در صورتیکه بارسا تصمیم بگیرد به صورت جدی برای جذب تیمو اقدام کند، نظر او درباره انتقال به بلوگرانا چیست. موندو می‌گوید در این مذاکرات جوی مثبت برقرار بوده و بارسا خبرهای خوشی دریافت کرده.

در روز ۱۱ مارس، در تصاویر تلویزیونی پیروزی لایپزیش مقابل تاتنهام در مرحله یک‌هشتم نهایی چمپیونزلیگ که در آلمان برگزار شد رامون پلانس در ورزشگاه دیده می‌شد. یک روز بعد هم در اسپانیا تصاویر بازگشت او با هواپیما از شهر لایپزیش به شهر بارسلون منتشر شد. موندو می‌گوید در همین سفر بوده که آبیدال و پلانس با پدر تیمو ورنر مذاکره کرده‌اند.