به گزارش برترین خبر ، علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رشد آمار مبتلایان کرونا در مازندران نگران کننده است.
عضو مجمع نمایندگان مازندران با اظهار نگرانی از عدم توجه به مقررات سخت گیرانه ستاد مقابله با کرونا در این استان افزود: در شرایطی که تمامی استانها از حیث آسیب دیدگی کرونا از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر وضعیت داده اند ، ماندن مازندران در شرایط قرمز تاسف بار است.
کریمی فیروزجایی با انتقاداز سیاستهای نا موفق ستاد مقابله با کرونا در مازندران گفت: سفر های انبوه با استفاده از برگه های تردد بین شهری از دلایل مهم رشد ابتلا به کرونا در مازندران است.
این نماینده مجلس با تاکید بر اهمیت مقابله با کرونا ضرورت اعمال مدیریت بر روند صدور برگه های تردد بین شهری در مازندران را خاطرنشان کرد وافزود: در صورت تداوم بی توجهی به مسئله تردد های بین شهری سلامت مردم مازندران به خطر می افتد.
کریمی فیروزجایی تصریح کرد: مسئولان استان هرچه سریعتر باید روند صدور برگه تردد های غیر ضروری در فرمانداریهای مازندران را متوقف کنند.
نماینده مردم بابل گفت: تدابیر اجرایی ستاد مقابله با کرونا در مازندران نیازمند بازنگری است.
عضو مجمع نمایندگان مازندران افزود: فعالیتهای مربوط به مقابله با ناقضان قانون اجرای محدودیت ها در مازندران رضایت بخش نیست.
این نماینده مجلس با اشاره به شرایط خاص مارندران از حیث پرشماری تردد بین شهری افزود: اجرای سیاست حداقلی و نامنطم در مراقبت از ترددهای بین شهری خودروها شرایط پیچیده ای را برای مازندران رقم خواهد زد.
نماینده مردم بابل مسئولیت عوامل اجرایی و بهداشتی را در مراقبت از سلامت عمومی خطیر و حائز اهمیت دانست وافزود: عدم مراقبت از کمربند ایمنی کرونا فشار مضاعفی بر روی کادر درمان وارد خواهد کرد.
کریمی با تجلیل از تلاشگران عرصه سلامت گفت: اجرای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابله با کرونا ضرورت اساسی است .
عضو مجمع نمایندگان مازندران با هشدار در مورد عادی انگاری شرایط کرونا یادآور شد: عادی انگاریهای زودهنگام در جامعه و بی توجهی به شرایط و الزامات زیست کرونایی خسارت مادی و معنوی فراوانی را متوجه کشور خواهد کرد.