به گزارش برترین خبر و به نقل از ایرنا «محمودرضا رضایی» مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال درباره شرایط تیم ملی پیش از برگزاری با تیم‌های امارات و کره جنوبی گفت: همانطور که همه می‌دانیم در مسیر صعود به جام جهانی در مرحله نهایی انتخابی بازی‌های سختی را پیش رو داریم. آنچه مسلم است تیم‌های برتر آسیا مثل کره جنوبی در کنار تیم‌های قدرتمند منطقه مانند عراق و امارات رقبای ساده‌ای نیستند و پیروزی مقابل این تیم‌ها مطمئناً کار دشواری خواهد بود، اما ما نیز برنامه‌ریزی دقیقی در این مسیر انجام داده‌ایم.

«فدراسیون فوتبال برای بازی با امارات که ۱۵ مهرماه در دبی برگزار می‌شود، پیش‌بینی‌ها را از مدت‌ها قبل انجام داده است.»، وی با بیان این جمله ادامه داد: بازیکنان تیم ملی فوتبال دهم مهر ماه در مرکز ملی فوتبال جمع می‌شوند و طبق پروتکل‌های بهداشتی تست PCR از آنها گرفته می‌شود. سپس ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۱۱ مهر ماه با پرواز اختصاصی عازم دبی می‌شویم. ۱۲ مهر ماه لژیونرها از سایر کشورها به تیم ملی در امارات ملحق می‌شوند و ترکیب تیم کامل می‌شود تا ان‌شاءالله بازی شایسته‌ای مقابل امارات انجام دهیم. بلافاصله صبح روز بعد از بازی به تهران بر می‌گردیم تا برای بازی مقابل کره جنوبی که ۲۰ مهر ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، آماده شویم.

مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال گفت: این دو مسابقه برای ما خیلی اهمیت دارد، چرا که یکی از این بازی‌ها با رقیب سرسختی چون امارات است که در خانه این تیم برگزار می‌شود. دیدار با امارات بازی راحتی نیست. آنها با توجه به سرمایه‌گذاری زیادی که روی تیم ملی‌شان انجام دادند، تیم متفاوتی شده‌اند. بازی دوم با حریف اصلی و سنتی‌مان کره جنوبی است و به نظرم هر دوی این بازی‌ها شش امتیازی هستند. آنچه مسلم است، کسب نتایج مناسب در این دو مسابقه بخش عمده‌ای از سرنوشت صعود تیم ملی به جام جهانی را روشن می‌کند و اگر بتوانیم امتیاز قابل قبولی از این دو بازی به دست بیاوریم، قدم بزرگی در راه صعود به جام جهانی برداشته‌ایم. بر همین اساس تمام ارکان فدراسیون فوتبال بسیج شده و در حال سازماندهی برنامه‌های تیم ملی فوتبال هستند. همچنین برای اعزام تیم ملی به کشور امارات امکانات از پیش بررسی شده است و گروهی برای بازدید از محل اقامت، زمین تمرین و محل برگزاری مسابقه اعزام شده‌اند.

وی اضافه کرد: برای میزبانی مقابل تیم ملی فوتبال کره جنوبی از مدت‌ها پیش ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حال فعالیت است تا یک میزبانی شایسته دیگر نیز مقابل کره جنوبی داشته باشیم. به هر جهت حضور در جام جهانی یک اتفاق بسیار بزرگ است و امیدواریم با تدابیری که اندیشیده شده و با رشادت و توان بازیکنان تیم ملی فوتبال و کادر فنی بتوانیم نتایج قابل قبولی بگیریم و قدم محکمی را در این مرحله برداریم.

تیم ملی فوتبال ایران با برتری مقابل سوریه و عراق هم اکنون با ۶ امتیاز صدرنشین گروه است.