به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبراحمدی امام جمعه شهرستان نور در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: شناخت امام زمان (عج ) یکی از شاخصه های منتظران واقعی است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی آینه انقلاب مهدوی است، تصریح کرد: مرد میدان مبارزه و جهاد ، آماده سازی عِده و عُده ، حضور همه جانبه در عرصه فرهنگی و معارف قرآن و عترت با سلاح قلم و تیغ سخن از جمله دیگر شاخصه های منتظران و زمینه ساز ظهور امام زمان (عج ) است وباید زمینه سازی رشد در این عصر اتفاق بیفتد.


امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: مساجد به عنوان یک پایگاه مهم باید مد نظر همه قرار بگیرد تا رشد و بالندگی فرهنگ رخ دهد.
حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه محیط جامعه باید زمینه سازی را برای ظهور آماده کند، گفت : دشمنان با فراهم کردن زمینه ابتذال از جمله کمرنگ کردن حضور یا وارد کردن آلات لهو و لعب به مساجد، تحریف در واقعه عاشورا و عزاداری ها و … سعی در به تاخیر انداختن ظهور دارند.
وی ادامه داد: اعتیاد، بی بندو باری ، مشروبات الکی ، ابتذال، کشف حجاب ، سگ گردانی و … ازجمله اقدامات دشمن برای جلوگیری از رشد عقل بشر و قرار نگرفتن در مسیر بالندگی است.

ضرورت برنامه ریزی در جهت پویایی مساجد

احمد توکلی فرماندار شهرستان نور اظهار کرد: شهرستان نور مهد تدین، تشیع و حضور اندیشمندان و دانشمندان به نامی است که به وجود آن ها افتخار می کنیم و تاریخ این شهرستان مزین به نام آن ها است.
وی تصریح کرد: مسجد به عنوان مرکز اصلی نشر فرهنگ اسلامی و آموزه های دینی جایگاه بسیار مهمی دارد و باز بودن درب مساجد صرفا برای خواندن نماز کار پسندیده ای نیست.


فرماندار شهرستان نوربا بیان اینکه هیات امنا مساجد باید برنامه ریزی مناسبی برای پویایی مساجد انجام دهند، خاطر نشان کرد: برنامه های فرهنگی که درمکان های مختلف و پراکنده انجام می شود در صورت نداشتن مشکل در مباحث شرعی و موضوعات دینی از سوی ائمه جمعه، باید به مساجد منتقل شود تا آشنایی فرزندان با مساجد و آموزه ها دینی رخ دهد.
توکلی ادامه داد: درب مسجد جامع شهر باید حتما در همه ایام اعم از روزهای عادی و تعطیلات باز باشد و شهرداران نیز با هیات امنا مساجد در تامین اقلام مورد نیاز همکاری لازم را داشته باشند.