به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفت‌وگویی با تسلیت شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش وایام اسارت آل الله،  از عزاداران حسینی، هیأت‌های مذهبی، خادمین آستان مقدس بقاع متبرکه، مادحین و کادر بهداشتی استان مازندران به‌جهت همراهی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مجالس عزاداری امام حسین(ع) قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا هیأت‌های مذهبی با سرلوحه قراردادن نکات بهداشتی بسیار هوشمندانه عمل کردند، افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (حفظه الله)، محرم امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شور و شعور حسینی برگزار شد و مردم نیز با توصیه‌های ستاد کرونا همراه شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط هیأت‌های مذهبی، عزاداران و خادمین آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان، تصریح کرد: خادمین بقاع متبرکه دستورالعمل‌های ستاد کرونا در مازندران را کاملا اجرا کرده و محوطه بقاع متبرکه همه روزه در نوبت‌های مختلف ضدعفونی شده است.
حیدری با بیان اینکه مجلس عزاداری امام حسین(ع) تعطیل‌شدنی نیست بلکه زائران با شور و شعور حسینی و رعایت توصیه‌های بهداشتی به عزاداری پرداختند، گفت: امسال در بقاع متبرکه شاهد برگزاری محرم سلیمانی بودیم و تمثال سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی در مجالس عزاداری سوگواره بصیرت عاشورایی نصب و مردم عزیز نیز یک‌صدا ندای «ما ملت امام حسینیم» را سردادند.
وی بیان کرد: امسال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مجالس عزاداری تعطیل نشده بلکه در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز شاهد برگزاری مراسم‌های عزاداری توسط عاشقان امام حسین(ع) بودیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در ادامه با اشاره به اجرای طرح شمیم حسینی و توزیع بسته‌های کمک مومنانه موقوفات در استان، گفت: تا پایان ماه محرم و صفر ۹۰ هزار بسته کمک‌های مومنانه از محل عوائد موقوفات استان تهیه و بین نیازمندان توزیع می‌شود.
حیدری خاطرنشان کرد: استان مازندران در روز تاسوعای حسینی بزرگترین همایش شمیم حسینی کشور را با توزیع هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در ورزشگاه شهدای هفتم تیر بابل برگزار کرده است.
وی بر ضرورت حفظ حرمت برگزاری مجالس عزاداری امام حسین(ع) تاکید کرد و گفت: در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به دستورات ستاد مقابله با کرونا باید کرامت و حرمت عزاداران حسینی حفظ شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان از ستاد مقابله با کرونای استان، استاندار محترم ، معاونت محترم سیاسی اجتماعی، سازمان تبلیغات، دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نیروهای بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی‌های انتظامی و امنیتی، رسانه‌ها و خبرنگاران به‌جهت حفظ سلامت مردم، توصیه‌های بهداشتی و برقراری نظم و امنیت هیأت‌های عزاداری قدردانی کرد.