به گزارش برترین خبر ، فرامرز سپری عصر شنبه پس از پایان مانور یک روزه تعمیرات وساماندهی فیدرهای پرعارضه برق در آمل هدف از اجرای این مانور را افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه، افزایش تاب آوری شبکه توزیع برق آمل، کاهش خاموشی‌های ناخواسته و افزایش رضایتمندی مشترکین بیان کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی در نگهداشت شبکه با هدف کاهش هزینه‌های جاری در تدوین سناریوی مانور، انجام فعالیت‌های کم هزینه و کارا و بکارگیری ظرفیت نیروهای داخلی و پیمانکاری طرف قرارداد از جمله سرویس، آچارکشی، شاخه زنی، فرم دهی و … در اولویت برنامه‌های تعریف شده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با بیان اینکه این مانور در مسافتی به طول ۲۲ کیلومترانجام شد، اضافه کرد: این مانور بر روی فیدر پرعارضه در روستایی سورک که از فیدرهای بحرانی شهرستان آمل بود، اجرا شد.

سپری افزود؛ در این مانور یک روزه حدود ۳۵ اکیپ عملیاتی خط سرد، ۲ اکیپ عملیاتی خط گرم و ۳ گروه عملیاتی اصلاح شاخه با ۱۶۰ نفر، ۲ دستگاه خودرو جرثقیل، ۶ دستگاه خودرو بالابر و ۲ دستگاه خودروی عملیاتی پشتیبان حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی در نگهداشت شبکه با هدف کاهش هزینه‌های جاری در قالب اجرای مانورهای هفتگی در سال جاری اشاره کرد و گفت: انجام فعالیت‌های کم هزینه و کارا و بکارگیری ظرفیت نیروهای داخلی و پیمانکاری طرف قرارداد از جمله سرویس، آچارکشی، شاخه زنی، فرم دهی و … در اولویت برنامه‌های تعریف شده در قالب مانورهای هفتگی و پویش جهادی توزیع برق مازندران است.

وی هزینه اجرای این مانور را حدود ۵,۰۰۰ میلیون ریال شامل هزینه‌های کالا، لجستیک و نفر ساعت عملیاتی با حضور اکیپ‌های فی اعلام کرد.

همچنین رئیس شرکت توزیع نیروی برق شرق آمل گفت؛ فیدر سورک منشعب از پست فوق توزیع آمل ۴ با طول کلی ۷۵ کیلومتر با بار پیک ۲۹۵ آمپر و تعداد ۸۳۰۰ مشترک و حدود ۱۵ روستای تحت پوشش دارد.

باقری افزود: با اجرای مانور امروز بخش زیادی از مشکلات و کمبودهای برقی در این منطقه که همواره باعث گلایه مشترکان روستایی بوده به طور کامل برطرف خواهد شد