به گزارش برترین خبر ، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت : در مورخه ۱۴اسفند سال گذشته وقوع یک آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی، در محدوه خیابان پیروزی به کلانتری ۱۱۰ شهدا اعلام شد.

با حضور مأمورین و عوامل ایستگاه آتش نشانی در محل مشخص شد که شدت آتش به حدی است که امکان خارج شدن ساکنین مجتمع از مسیر راه پله وجود ندارد و احتمال سرایت کردن آتش به قسمت های بالای ساختمان نیز وجود دارد . بلافاصله واحدهای کمکی آتش نشانی در محل حاضر شده و همزمان با انجام عملیات اطفای حریق ، عملیات نجات ساکنین مجتمع نیز از طریق پشت بام با استفاده از جرثقیل و … انجام شد.

با انجام عملیات نجات و پایان روند اطفای حریق ، کارشناسان آتش نشانی در محل کانون اصلی آتش سوزی در داخل پارکینگ مجتمع مسکونی حاضر و در بررسی های بعمل آمده مشخص شد آتش سوزی کاملا عمدی بوده و فرد یا افرادی اقدام به آتش زدن یک خودرو جک سواری و یک موتورسیکلت کردند ؛ پرونده مقدماتی با موضوع “حریق عمدی” تشکیل و پرونده جهت ادامه رسیدگی و تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با مراجعه به مالباخته ( صاحب خودرو جک و موتورسیکلت ) تحقیقات خود را آغاز کردند اما وی قادر به معرفی هیچ کس به عنوان مظنون نشد و عنوان کرد که وی با هیچ کس سابقه درگیری یا دشمنی و حتی اختلاف مالی نداشته و ندارد و به همین علت قادر به معرفی کسی به عنوان مظنون آتش سوزی نیست.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی ، با اعلام خبر دستگیری متهم و اعتراف صریح وی به ایجاد حریق عمدی با انگیزه انتقام گیری گفت: در شرایطی که شاکی پرونده در طول رسیدگی به پرونده در چند ماه گذشته هیچ گونه اطلاعات قابل بهره برداری به کارآگاهان اداره شانزدهم ارائه نکرده بود، اما کارآگاهان اداره شانزدهم با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی یکی از دوستان مالباخته به نام مسعود (متولد ۱۳۶۲ ) به عنوان مظنون اصلی در پرونده شدند ؛ همزمان با شناسایی مسعود ، تحقیقات از مالباخته در خصوص احتمال ایجاد حریق توسط مسعود انجام شد اما مالباخته مجددا در اظهاراتش عنوان کرد که هیچ سابقه درگیری یا اختلافی با مسعود نداشته و ندارد .

در چنین شرایطی و با توجه به شواهد و قرائن جمع آوری شده ، طی هماهنگی با بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۴ تهران مسعود در مورخه ۱۴/۰۵/۱۳۹۷ دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی منتقل شد ؛ مسعود در تحقیقات اولیه با بیان مطالبی مشابه با اظهارات شاکی پرونده مدعی شد که هیچگونه انگیزه ای برای انتقام گیری از مالباخته ندارد اما در ادامه تحقیقات لب به اعتراف گشود و صراحتا به ایجاد حریق عمدی با انگیزه انتقام گیری اعتراف کرد .

مسعود در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : “از مدتی پیش به دختری علاقه مند شدم که تصور می کردم مجتبی (مالباخته) نیز قصد ازدواج با او را دارد . شرایط مالی – اقتصادی و همچنین موقعیت کاری مجتبی از من بسیار بهتر است ؛ از سوی دیگر دختر مورد علاقه ام و خانواده اش نیز رابطه خانوادگی بسیار نزدیکی با خانواده مجتبی دارند ؛ در چنین شرایطی اطمینان ذاشتم که دیگر هیچ شانسی برای ازدواج من با دختر مورد علاقه ام وجود ندارد ؛ به همین علت تصمیم به انتقام گرفتن از مجتبی گرفتم ” .

متهم در ادامه اعترافاتش ، در خصوص شب آتش سوزی نیز گفت : ” ساعت ۰۳:۰۰ مورخه ۱۴/۱۲/۱۳۹۶ از درب پارکینگ بالا رفته ، وارد پارکینگ شدم ؛ ماشین و موتور مجتبی را با بنزین به آتش کشیده و به سرعت از پارکینگِ ساختمان خارج شدم ؛ چند روز پس از این ماجرا ، با اعضای خانواده در خانه مشغول صحبت کردن بودیم که موضوع آتش سوزی مطرح شد و آنجا اطلاع پیدا کردم که مجتبی و خانواده اش قصد داشتند تا به قصد خواستگاری به منزل یکی از بستگانشان در شهرستان بروند که به علت وقوع تخریب کامل ماشین و حادثه آتش سوزی کنسل شده ؛ آنزمان بود که متوجه تصور اشتباه خود شدم و فهمیدم که در تمام این مدت در خصوص مجتبی اشتباه بوده است ” .

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت سیر مراحل قضایی روانه زندان شد .