به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی ضمن تسلیت سوگواری سیدسالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شیهدان رجایی و باهنراظهار کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا علاوه بر بازخوانی تلاش ها و چالش ها ،اقدامات خوب انجام شده مسئولین به مردم شناسانده شود.

وی تصریح کرد: علیرغم تمامی فشارهای دشمنان علیه کشور ایران اما خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی مدیران و زحمتکشان در عرصه خدمت به مردم اقدامات بسیار خوب و سازنده ای در شهرستان نور رخ داده است.

امام جمعه شهرستان نور از تلاش های فرمانداربه عنوان یک مدیر جهادی تشکرکرد و گفت: نطق بسیار روشنگرانه و مطالبه گرایانه توسط نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و پیگیری بعضی از اعتبارات جهت تسریع و تسهیل شدن پروژه ها  از بدو ورود و آغاز به کاردر مجلس دوره یازدهم قابل تقدیر است.

حجت الاسلام احمدی افزود: حال که هفته دولت با ماه محرم متقارن شده و با توجه به اینکه همه اهل بیت (ع) بویژه سیدالشهدا (ع) در پیشگاه خداوند آبرو و جایگاه رفیع و نورانی دارند می توان با گره زدن کارها و برنامه ها به عاشورای حسینی و سیدالشهدا(ع) در عرصه خدمت رسانی ازآن ها طلب کمک و یاری کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف سیدالشهدا (ع) اصلاح دین جدش بود، یادآورشد: امیرالمومنین (ع) و در ادامه فرزندان عزیز او و مصداق برجسته آن سیدالشهدا(ع) تمام تلاششان را به صحنه آوردند تا جامعه ای که در انقلاب نبی مکرم اسلام در زمان خلفا گرفتار تظاهر به دین داری ، ترویج تفکر انحرافی ،تقویت روحیه عافیت طلبی و سازش شده بود را اصلاح کنند.

*فساد مدیران و کارگزاران بر مسند حکومت عامل انحراف انقلاب است

امام جمعه نور بیان کرد: مهمترین عامل انحراف در انقلاب و حکومت اسلامی آن زمان فساد مدیران و کارگزاران بر مسند حکومت اسلامی بوده است.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: امیرالمومنین (ع) امام حسن(ع) وبه ویژه سیدالشهدا (ع) آمدند تا حکومت را درمسیر درست و صحیح آن ترسیم و دنبال کنند و در این راه هرگز در مقابل باج خواهان تسلیم نشدند و در مقابل توقعات بی جا و عزل و نصب ها قاطعیت خود را از دست نداند .

وی گفت: خدمات خالصانه شهیدان رجایی وباهنر امروز انقلاب ما را در اوج اقتدار و توانمندی رسانده است، اما عده ای مدیران متاسفانه بزرگترین خیانت را به نظام اسلامی و خون شهدا و حتی آن مدیران پاک دست و خدومی که شبانه روزی خدمت کردند را داشتند که متاسفانه باعث تغییر ذهنیت مردم به همه مدیران می شود در حالی که این گونه نیست.

*بعضی مدیران لایق مسندی که بر آن تیکه زدند نیستند

امام جمعه نوربا تاکید بر اینکه بعضی مدیران لایق مسندی که بر آن تکیه زدند نیستند، درادامه افزود: اگر خدمات و پیشرفت چشمگیری در حوزه های مختلف شهرستان مشاهده می شود نشان از خدمت خالصانه و جهادی مدیران و افرادی است که روحیه برخواسته از قیام عاشورا و حرکت سیدالشهدا(ع) در آنها موج می زند و خستگی را نمی شناسند و انحراف را اصلا به خود راه نمی دهند.

*مدیرگستاخ باید برکنار شود

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان رییس جمهور که اعلام کردند ما تعارفی با افراد کم کار ،مفسد ، خیانتکار و …نداریم و باید با آنها تسویه حساب شود، یادآور شد:مدیری که گستاخ شده و علاوه بر ضعف مدیریتی درعملکردش هم ضعف دارد،بدون تعارف باید کنار گذاشته شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه دستگاه قضا در این روزها بسیار خوب و پرقدرت وارد شده و افرادی که مایه ننگ نظام هستند را به اشد مجازات می رساند که جای بسی تقدیر دارد.

امام جمعه نورافزود: توجه به فرودستان و محرومین جامعه یکی از ماموریت انقلاب سیدالشهدا(ع) و امیرالمومنین(ع) در حکومت اسلامی بوده که انقلاب اسلامی هم همین را دنبال می کند.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: درب اتاق مدیریت باید به روی همه باز باشد و مدیران با مهربانی و عطوفت به فکر حل مشکلات مردم باشند.

وی با اشاره به اینکه آزادی مطبوعات پس از ورود ما در این شهر اتفاق افتاده است ، اظهار کرد: سعی ما بر این بوده تا راه را برای خبرنگاران باز کنیم تا نقاط قوت و ضعف بر اساس عقل و نطق منعکس شود تا مدیران در رفع آن بر بیایند.

امام جمعه نور یادآورشد: مدیران نسبت به زیر مجموعه ها دقت  بیشتری کنند و هنگامی که ضعفی به آن ها گوش زد می شود به دنبال برطرف کردن آن باشند نه اینکه چه کسی چنین ضعفی را بیان کردکه این اصل نیست.

*ظرفیت های منطقه ای باید در شیوه نامه بهداشتی لحاظ شود

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه در اجرای شیوه نامه های بهداشتی باید ظرفیت های منطقه ای در نظر گرفته شود،اضافه کرد: پس از دوم محرم اطلاعیه ای از ستاد ملی مبازه با کرونا با موضوع ممنوع بودن عزاداری در مکان های مسقف صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرایط جوی در شمال کشور به نسبت سایر نقاط متفاوت است، استاندار مازندران باید در ویدیو کنفرانس این موضوع را مطرح می کرد.

*درب های مساجد باز و نماز جماعت برپاشود

امام جمعه نور بر باز بودن درب مساجد و برپایی نماز جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به اهمیت و فضیلت نماز جماعت در مساجد تاکید کرد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه بستن آرامستان مشکل ساز می شود و باید مدیریت صحیح تری صورت گیرد ،در ادامه گفت: بستن کل آرامستان ها باعث هجوم و حساسیت مردم با توجه به نگاه ویژه ای که مردم به اموات دارند می شود