به گزارش برترین خبر ؛ این همایش با حضور پرفسور دکتر مهرداد نیک روش استاد تمام دانشگاه پاریس ،مهندس امیرفاتح وحدتی معاون اقتصاد و فناوری محیط زیست ، دکتر مهران جوانبخت استاد تمام دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دکتر حمید امیدوار دانشیار دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، مهندس تونی شهردار و اعضای شورای اسلامی ایزدشهر ، امام جمعه ،معاون فرماندار و سایر مسئولین و تشکل های مردمی برگزار شد.

مهندس اسحق تونی شهردار ایزدشهر در این همایش اظهار کرد: از ابتدای شروع به کار دردوره پنجم با اعضای شورای شهر تصمیم براین شد تا در کنار مسائل فرهنگی  و عمرانی در حوزه محیط زیست هم قدم هایی برداشته شود.

شهردار ایزدشهر با اشاره به اینکه در حوزه جنگل و درختان جنگلی در کنار دوستان محیط زیست و مردم ایزدشهر بودیم، تصریح کرد: با به سرانجام رسیدن انتقال پارک جنگلی به شهرداری می توانیم به نحوی مطلوب و شایسته تا جایی که اجازه داده شوداز قطع درختان جنگلی جلوگیری کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: وجود نعمت بی نظیری چون جنگل های هیرکانی و هشت و نیم کلیومتر از بزرگترین دریای بسته دنیا ،ساحل نیلگون ،رودخانه بسیار زیبا، زمین های حاصلخیزمسئولیت مردم ایزدشهر را در نگهداری این مواهب طبیعی و انتقال آن به آیندگان را دشوار می کند.

مهندس تونی با اشاره به اینکه شهرداری در دوره پنجم وشورا اقدامات بسیار ارزنده ای در حوزه محیط زیست انجام داده است، خاطر نشان کرد:انسداد لوله های فاضلاب که به نهرها و کانال ها راه داشت، خرید دستگاه ساحل روپ جهت پاکسازی ساحل، تفکیک زباله از مبداء از جمله این اقدامات بوده است.

وی فرهنگ سازی در محیط زیست را بسیار با اهمیت دانست و افزود: یکی ازگام های مثبت در جهت فرهنگ سازی که در کمیته پسماند شهرداری به تصویب رسید خرید کیسه های زباله داخل ماشین با شعار مخصوص به مسافرینی که زباله های خود را از ماشین به بیرون پرت می کردند بود که در همین راستا ضمن خوش آمد گویی به مسافرین این کیسه های زباله داخل ماشین به عنوان هدیه از طرف شهرداری ایزدشهر داده می شد.

مهندس تونی ضمن تشکر از همکاران خود درشهرداری ایزد شهر ،خصوصا همکاران خدماتی در فضای سبز و خدمات شهری در ادامه گفت: شهرداری ایزد شهر در سال ۹۷و طرح مازندران پاک با کار مضاعف همکاران خدماتی به عنوان پاک ترین و تمیز ترین شهر استان مازندران شناخته شد که مورد تقدیر رسمی از جانب استاندار مازندارن قرار گرفت.