به گزارش برترین خبر ، مهندس احمد توکلی  در جلسه هماهنگی گرامیداشت یاد و خاطره شهدای میهن اسلامی به ویژه شهدای منطقه رویان و دو شهید گمنام غواص مدفون در این شهر اظهار کرد: شهر رویان منطقه‌ای است که از دیرباز در دفاع از وطن و دین پیشگام بوده، در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس جانبازها، شهدا و ایثارگران زیادی را تقدیم این سرزمین و انقلاب و نظام کرد.

وی افزود: در باور دیگران شهرهای ساحلی در زمان قبل از انقلاب به دلیل توریستی بودن و وجود ساحل و دریا  نمی‌بایست این همه شهید تقدیم کنند اما رویان یک شهر ساحلی است که شهدای فراوانی را تقدیم کرد و حتی قبل از انقلاب هم افرادی جان خود را برای دفاع از مرزوبوم نثار انقلاب نمودند و این گواه وجود فرهنگ ایثار و جهاد در بین مردم این شهر است که فرهنگ غرب و پهلوی نتوانست در دین این مردم رخنه کند.

به گزارش روابط عمومی ، شهردار رویان تصریح کرد: امروز بر ما و آیندگان این وظیفه است که دلاورمردی و پایمردی‌ها و ویژگی‌ها را در قالب یادواره شهدا پاسداری و ارج نهاده و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های بعدی انقلاب با برپایی یادواره هایی منتقل نماییم.

وی خاطرنشان کرد: پانزدهمین یادواره سرداران و ۷۷ شهید شهر رویان را در حالی برگزار می‌کنیم که چند سالی است با تقویم مدون در حال برگزاری است  و امسال موضوع سالروز تدفین شهدای گمنام غواص و همچنین یادواره شهدای جنگل که یک شهید از این منطقه نیز است را با محوریت استانی داریم.

این مسئول با تأکید بر تمهیدات لازم برای برگزاری یادواره شهدا در خور شأن شهدا گفت: برگزاری هر ساله یادواره شهدا رویان در دستور کار شورا و شهرداری این شهر قرار دارد تا فرهنگ ایثار و شهادت به درستی به نسل‌های بعدی منتقل شود.

محمدرضا بابایی نایب رئیس شورای شهر رویان نیز خواستار هماهنگی لازم برای جلوگیری از تداخل برنامه‌ها، اطلاع‌رسانی و حضور مردم با استفاده از همه ظرفیت‌های شهر و منطقه شد.

فخری مازندرانی عضو شورای شهر رویان هم خواستار اطلاع‌رسانی به خانواده‌های شهدای منطقه که یادواره به نام شهدای آنان برگزار می‌شود و استفاده از مجریان شهر و منطقه و همچنین استفاده از فرزندان شهدا مداح در یادواره شهدا شد.

دیگر عضو شورا نیز در این جلسه خواستار برگزاری یادواره شهدا در شأن شهدا شد و گفت: باید فراجناحی عمل کرد و ضمن اطلاع‌رسانی عمومی، دعوتنامه خانواده شهدا حضوری تحویل داده شود.

علی رمضان‌پور گفت: شهید را نمی‌توان  غصب کرد، شهید به همه تعلق دارد، شهید و شهادت باید در یادواره‌ها معرفی شوند تا شاهد حضور نااهلان و نامحرمان در مسند پست‌های اداری نباشیم و اجازه ندهیم که زمانی این‌چنین شود که اگر شود خود ما مقصر هستیم، تحریف دین که نمونه بارز آن داعش است از همین بی‌توجهی‌ها است.