به گزارش برترین خبر ، سیدامیر حسینی جو عصر چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان افزود : با توجه به نزدیک شدن به برگزاری آیین شب یلدا و شرایط قرمز کرونایی شهرهای همجوار بویژه رامسر ، محدودیت های بیشتری در حوزه های مختلف اعمال خواهد شد تا وضعیت شکننده نارنجی به قرمز تبدیل نشود.

وی اظهار داشت : از پنجشنبه شب تردد در مرکز شهر تنکابن بین ساعت ۲۱ الی ۴ صبح محدود می شود و کسبه بازار همچون گذشته باید راس ساعت ۱۸ به فعالیت خود پایان دهند.

حسینی جو با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان بستری شدند ، افزود : در ۲ هفته گذشته تعداد بستری ها بسیار پایین بود اما ناگهان این تعداد افزایش یافت که بسیار نگران کننده است.

وی تعداد بیماران کووید- ۱۹ بستری در بیمارستان شهید رجایی را ۲۳ نفر اعلام کرد و افزود : در حال حاضر ۲ بیمار در بخش مراقبت های ویژه هستند.

فرماندار تنکابن با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲ بیمار کرونایی غیر بومی در بیمارستان بستری هستند ، گفت : بازگشت تنکابن به شرایط قرمز محتمل است و باید برای جلوگیری از آن محدودیت های بیشتری اعمال گردد.

وی افزود : اعمال محدودیت ها باعث شد تا تنکابن وارد موج سوم کرونا نشود و اما اگر مردم رعایت نکنند این اتفاق خواهد افتاد.

نماینده عالی دولت در تنکابن با تاکید بر این که فعالیت تالارهای پذیرایی ، آرایشگاه های زنانه و قلیانسراها همچنان ممنوع است و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد ، گفت : برپایی هرگونه مراسم به مناسبت شب یلدا در واحد های بوم گردی هم ممنوع است و در مسیر های منتهی به مناطق گردشگری دو هزار و سه هزار نیز محدودیت هایی اعمال خواهد شد تا میزان تردد خودروهای غیر بومی به حداقل برسد.

شهرستان ۱۷۰ هزار نفری تنکابن در غرب مازندران قرار دارد.