به گزارش برترین خبر ، قربانعلی ولیزاده بورا روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت : با توجه به وضعیت قرمز کرونایی و تحصیل مجازی تعداد قابل توجهی از دانش آموزان در خانواده های کم برخوردار از ابتدایی ترین امکانات تحصیل مجازی بی بهره هستند و لازم است کمک های مومنانه و نگاه خیرخواهانه خیرین به این امر سوق داده شود.

وی افزود : تعداد قابل توجهی از خانواده ها فاقد گوشی تلفن همراه هوشمند هستند و این امر زمینه تحصیل مجازی دانش آموزان در وضعیت قرمز کرونایی فعلی را با مشکل مواجه می کند.

ولیزاده بورا گفت : خیرین و معتمدین شهر بابل در ایام کرونایی ثابت کردند که از هیچ تلاشی برای کمک های مومنانه به خانواده های نیازمند فروگذاری نمی کنند و در حال حاضر هم حمایت از دانش آموزان کم برخوردار یک اولویت مهم است.

وی افزود : بهداشت مدارس در فرایند ثبت نام و حضور دانش آموزان برای انجام کارهای مقدماتی بسیار حائز اهمیت است که مدیران مدارس باید سرویس بهداشتی و  مکان های آبخوری را در رعایت نکات بهداشتی حساسیت زیادی داشته باشند.

او ادامه داد : برخی از خانواده ها در خصوص سرعت اینترنت در نقاط مختلف شهرستان گلایه هایی دارند که در جلسه فوری با مدیران ارشد شهرستان و استان در این حوزه این مشکل رفع و یا به حداقل خواهد رسید.

وی گفت: امروز باید دغدغه اول خانواده ها آموزش و پرورش فرزندانشان باشد و اجازه ندهند شرایط پیش رو زمینه افت تحصیلی فرزندان آنان را فراهم کند.

کمک آموزش و پرورش به مدارس کم برخوردار 

مدیر آموزش و پرورش بابل هم در این نشست گفت : همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۷۰۰ میلیون ریال کمک به ۱۵۰ مدرسه کم برخوردار بابل انجام شده است.

مهدی جایمند افزود : اختصاص این اعتبار در قالب تهیه تجهیزات مدارس صورت گرفته است.

وی اظهار داشت : با توجه به وضعیت کرونایی موجود ، تعداد زیادی از خانواده ها برای ثبت نام در مدارس دولتی ترغیب شدند که به عنوان یک چالش برای آموزش و پرورش در سال تحصیلی پیش رو مد نظر است و این ترافیک سنگین در مقاطع اول تحصیلی بیشتر است.

جایمند افزود : سلامتی دانش آموزان برای ما از اهمیت بالایی برخودار است و به همین جهت بهداشت مدارس و سرویس بهداشتی از جمله اولویت های کاری ما محسوب می شود.

وی افزود: در صورت استمرار وضعیت قرمز کرونایی کلاس های حضوری برگزار نخواهد شد و آموزش به صورت مجازی برگزار می شود.

شهرستان ۵۳۶ هزار نفری بابل دارای حدود ۹۰ هزار دانش آموز می باشد که در نزدیک به ۵۰۰ مدرسه تحصیل می کنند./irna