به گزارش برترین خبر  ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در مراسم گرامیداشت ۹دی اظهار کرد: در این روز باید جریان فتنه و آنچه بر کشور ما تحمیل شده و حرکت بزرگ ملت ایران همراه با رهبری بصیر و آگاه را بازخوانی کرد.

وی تصریح کرد: امیرالمومنین (ع) در خطبه ۵۰ نهج البلاغه آغاز وقوع فتنه را تبعیت از هواهای نفسانی و خلق احکام توسط انسان ها را بیان می کند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه در هر عصر و زمانی دنیای اسلام و بشریت دچار فتنه می شود، حاضر نشان کرد:در سال ۱۳۸۸ شاهدیک انتخابات باشکوه با حضور بیش از ۸۵ درصد حدود ۴۰ میلیون نفر پای صندوق های رای بودیم که آزادانه به نامزد خود رای داد.

حجت الاسلام احمدی ضمن بازخوانی فتنه ۸۸ گفت: بیگانگان با هدایت و مدیریت انگلیس و آمریکا، سلطنت طلب ها، عناصر ضد انقلاب، خواص ضد مدیریت، فرقه های نوظهور، جریان منتقد منصف، هنجار شکنان قانون، همسو با جریان فکری و سکولار از عوامل موثر به وجود آوردن این فتنه بودند که خسارت های مادی و معنوی زیادی را به کشور تحمیل کردند.

وی افزود: از انتخابات و فتنه ۸۸ برای نخستین بار بعد از ۳۲ سال از انقلاب تمام دشمنان باهم به صحنه آمدند.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: تشویش اذهان عمومی ،ایجاد شکاف بین مردم، امیدوار کردن دشمنان،خسارت های مادی، آتش زدن مراکز دولتی،بانک ها ،پایگاه بسیج، کلانتری،آتش زدن اموال عمومی و اتوبوس های واحد و تخریب چهره های حافظ نظام و باج خواهی در پرونده هسته ای رخ داد.

حجت الاسلام احمدی افزود: دشمن و به ویژه رئیس جمهور آمریکا دو روز قبل از انتخابات به رهبر انقلاب نامه ای نوشتند با این مضمون که بدون جمهوری اسلامی مسائل در منطقه و بین الملل حل نخواهد شد.

وی ادامه داد: امریکایی ها بعد از انتخابات قانون جامع تحریم ها را تصویب کردند تا در مسیر مبارزه با ایران در قالب جنگ اقتصادی بزرگترین ضربات را بر پیکره ایران اسلامی وارد کنند‌.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: فتنه ۸۸ در واقع رویارویی ضد انقلاب با انقلابیون بوده است و همه ضد انقلاب ها به صحنه آمدند و در مقابل انقلابیون ایستادند که برگرفته از انقلاب های رنگی در کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق بوده است.

حجت الاسلام احمدی افزود: در این انتخابات یک عده با رنگ سبز حاضر شدند و شیوه مدرن براندازی نظام در بستر جنگ نرم به نمایش گذاشته شد.

وی بیان کرد : مدل طراحی ۸۸ مبتنی بر چانه زنی و فشار از بالا توسط نخبگان غرب گرا فتنه گر و فشار از پایین توسط بدنه اجتماعی طرفدار بوده است.

امام جمعه شهرستان نور تاکید کرد: کسی باید با فتنه مبارزه کند که از تعالیم حیات بخش دین و آموزه ها وحیانی الهی برخوردار باشد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه جریان فتنه در اجلاس ثقیفه کلید خورده است،افزود: ۲۵ سال جامعه اسلامی را گرفتار فتنه‌ها کردند و بعد از آمدن امیرالمومنین علی (ع) جنگ ها را بر او تحمیل کرد که جنگ جمل و صفین و نهروان بزرگترین و محوری ترین جنگ ها همراه با فتنه‌ بود.

وی ادامه داد: تمام تفکر فتنه گران این است که کشور را در مسیر انحراف و اندیشه های جاهلی قرار بدهند و نظرشان ساقط کردن انقلاب بود.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: توطئه ها و فتنه از شکل گیری انقلاب، دوران دفاع مقدس توطئه ها توسط امام انقلاب و بعد از ایشان توسط مقام معظم رهبری یکی پس از دیگری خنثی شد.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: مقام معظم رهبری با سخنان خود مردم را آگاه و تحرکات دشمن را یکی پس از دیگری برشمرد،همچنین همراهی مردم در چنین روزی یوم الله ۹ دی به صورت خودجوش در سراسر ایران یکی از بزرگترین اجتماعات ایران اسلامی را به وجود آورد.

وی با تاکید بر اینکه هر کسی در مقابل نظام ایستاد باید تو دهنی به آن زد تا او متنبع شود،افزود: یوم الله ۹ دی نماد ولایت مداری، دیانت و دشمن شناسی بوده است.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه یکی از حرکات دشمن اندولوسی کردن ایران اسلامی است،تصریح کرد: دشمنان به دنبال ترویج بی بند باری و تجمل گرایی،جریان رشوه خواری، ربا و فروپاشی خانواده ها هستند.

حجت الاسلام احمدی خاطر نشان کرد: خواسته مردمی از دولت انقلابی پاکسازی جایگاه مدیریت از عناصر فاسد و تحویل آن به افراد پاکدست و دلسوز نظام است.

وی خاطر نشان کرد: چند ماهی از تغییر دولت گذشته اما اتفاق خاصی در غزل و نصب ها رخ نداده است.

گفتی است در پایان مراسم مداحی توسط امیر رضایی صورت گرفت .