به گزارش اختصاصی برترین خبر سلمان طیبی دهیار روستای سنگتاب در گفت وکوی اختصاصی با اشاره به اینکه این پروژه با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به طول ۲۵۰ متر به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: درراستای اجرای طرح هادی روستا از سال ۱۳۹۲ استارت تعریض زده شد که پس از گذشت ۷ سال ابنیه و زیر سازی بخشی از آن انجام و توسط بنیاد مسکن در طرح مشارکت آسفالت آن به اتمام رسیده است.

دهیار روستای سنگتاب با بیان اینکه ۹ سال در سمت دهیاراین روستا مشغول فعالیت است در توضیح بیوگرافی ازاین روستای سرسبز، گفت: روستای سنگتاب با جمعیتی حدود ۴۰۰ نفر و  حدود ۱۲۰ خانوار از ضلع شرقی با روستای بنفشه ده و ضلع غربی با روستای تسبیح کلا و ضلع جنوبی متصل به اراضی روستای کنسپا و ازضلع شمالی متصل به محور آمل به چمستان که متاسفانه مشکلات بسیاری را در امر توسعه خط بافت روستا به وجود آورده است.

*وقف مهمترین مشکل روستای سنگتاب

وی مهمترین مشکل این روستا را اوقافی بودن آن دانست و درادامه افزود: طی سالهای ۹۲ الی ۹۳ به یکباره میزان قدرالسهم وقفی این روستا که تا قبل از آن ۳۶ سیر یعنی کمتر از یک دانگ بوده به ۴۰ سیر (یک دانگ تمام) سیر صعودی داشت که این موضوع تنش های بسیاری در اذهان عمومی نسبت به مسئله مهم وقف ایجاد کرد و علیرغم پیگیری های متعدد توسط دستگاه های ذیربط نتیجه مطلوبی حاصل نشده است.

*کمبود آب گریبان گیر اهالی روستا

طیبی یکی دیگرازمشکلات گریبان گیرمردم روستای سنگتاب را کمبود آب عنوان کرد و گفت: فرسودگی شبکه آبرسانی  در مسیر و قدیمی بودن سیستم پمپاژ آب از مبدا، علیرغم وجود یک حلقه چاه آب شرب که بنام مجتمع شهرک امام معروف است و ۴ روستا را تحت پوشش خود دارد ،اما معضل کم آبی باعث رنجش مردم روستا شده است.

*درآمد پایین و پروژه های برزمین مانده

وی با اشاره به اینکه چندین مورد زیرساخت های آماده بکار درسطح روستا وجود دارد که متاسفانه بخاطر درآمد پائین این دهیاری امکان اجرائی نمودن و بهره برداری از آنها را نداریم، خاطرنشان کرد: زمین ورزشی با مساحت ۱۳۰۰ مترمربع با قدمت بیش از ۴۰ سال وجود دارد که متاسفانه به دلیل عدم بودجه مناسب جهت ساماندهی آن بلاتکلیف مانده و سبب شده تا چشم طمع زمین خواران متوجه آن باشد تاحدی که در چند دوره بدون ارائه کمترین مستندات مالکیتی اقدام به تصرف عدوانی آن کردند و این روستا را دچار تزلزل و تنش نموده و متاسفانه برخورد قانون نیز آنچنان که باید باشد نیست.

دهیار روستای سنگتاب ادامه داد: زمینی جهت احداث ساختمان دهیاری وهمچنین پارک با فضای تقریبی ۳۰۰۰ مترمربع در سطح روستا وجود دارد که دهیاری توان مالی برای ساخت و اجرایی نمودن آن را ندارد.

*امور آب متولی ساماندهی رودخانه ها

وی با اشاره به اینکه سالانه بصورت میانگین بیش از ۲۰ میلیون تومان درآمد دهیاری صرف لایروبی مسیر رودخانه ی انگتارود در محدوده ی روستای سنگتاب می شود که حتی اجازه ی برداشت شن و ماسه به اندازه یک چرخ دستی از آن را هم نداریم ، یاداورشد: با توجه به اینکه که متولی امر ساماندهی رودخانه ها امور آب است اما ما به ناچار جهت حفظ زیرساخت جاده ای و اراضی کشاورزی در همجواری این رودخانه وحشی سالانه هزینه بسیاری انجام می دهیم که از مسئولین ذیربط در امر اجرایی و دستگاه ها نگاه عمیق تر و صمیمانه تر در جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و رفاه حال مردم انقلابی این روستا را داریم.

طیبی ادامه داد: این روستا دربحث برق هم مشکلات فراوانی داشت که خوشبختانه با پیگیری دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستا در ادوار گذشته و این دوره برطرف شد.

دهیار روستای سنگتاب در پایان از مسئولین شهرستانی، فرماندار ارزشی، نماینده متعهد، بخشدار ساعی و دلسوز بخش چمستان و اعضای سختکوش و پای کار شورای اسلامی و اهالی این روستا صمیمانه بابت حمایت ها و مساعدت ها تشکر کرد.

گفتنی است آقایان مهدی نیک پور،سید عبدالرسول رضوی ، سبحان ابراهیمی اعضای شورای اسلامی روستای سنگتاب درعمران و آبادانی روستا در کنار دهیار سختکوش سلمان طیبی مشغول فعالیت هستند.

کاظمی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور با اشاره به اینکه اجرای این طرح به صورت مشارکتی فیمابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهیاری روستای سنگتاب بوده است،اظهار کرد: این طرح با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به طول ۲۵۰ متر با عرض اجرایی ۶.۵ متر به بهره برداری رسیده است.

مدیر بنیاد مسکن نور تصریح کرد: عملیات اجرایی  در فاز اول شامل اجرای ابنیه فنی و زیر سازی معبر توسط دهیاری با اعتباری بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در اجرای جدول کانیو به طول ۴۰۰ متر و اجرای عملیات زیر سازی به حجم ۱۷۰۰ متر مکعب بوده است.

وی ادامه داد: در فاز دوم این طرح اجرای آسفالت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب قیر مشارکتی با هزینه ای بیش از ۱۰۰ میلیون تومان و اجرای زیر سازی از محل اعتبارات ملی با بیش از ۲۷۰ تن آسفالت بوده است.