به گزارش برترین خبر ، سیدجعفر ساداتی اظهار کرد: در پی وقوع ۲ حادثه غریق در شهرستان تنکابن مأموران انتظامی سریعاً به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه‌ها که روز گذشته در رودخانه های “دوهزار و نشتارود” آن شهرستان به وقوع پیوست، دو نوجوان ۱۰ و ۱۶ ساله که برای شنا به رودخانه رفته بودند به علت عدم آشنایی به فنون شنا در آب غرق شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه با حضور عوامل امدادی، جسد نامبردگان کشف و به سردخانه منتقل شد، افزود: شنا در مناطق دور دست نظیر رودخانه‌ها و خارج از طرح‌های سالمسازی دریا استقبال از مرگ است، مردم از حضور در حاشیه رودخانه ها و شنا در مناطق فاقد اجرای طرح سالمسازی و رودخانه‌ها خودداری کنند.

* غرق شدن کودک ۸ ساله در آب بندان

همچنین حسین زارع فرمانده انتظامی شهرستان نکا از غرق شدن کودک ۸ ساله در یک آب بندان خبر داد.

وی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر حادثه غریق در آب بندان یکی از روستاهای این شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامی به محل حادثه اعرام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا تصریح کرد: در این حادثه که بر اثر سقوط کودکی ۸ ساله به داخل آب بندان به وقوع پیوست، با حضور عوامل امداد و نجات، جسد نامبرده از داخل آب کشف شد.

زارع تصریح کرد: جسد نامبرده به سردخانه منتقل شد و علت تامه این حادثه در دست بررسی است.

وی با اشاره به پرآب بودن آب‌بندان‌ها و رودخانه‌ها در فصل کشاورزی، از مردم خواست ضمن خودداری از شنا در آب بندان‌ها و رودخانه‌ها مراقب فرزندان خود باشند و از حضور آنان در این مناطق جلوگیری کنند.