به گزارش برترین خبر، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا، انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: عمل به وصیت نامه امیرالمومنین علی علیه السلام بهترین صفت اهل تقوا است.

وی با اشاره به اینکه در نامه ۲۳ و ۴۷ نهج البلاغه، وصیت های امیرالمومنین علی علیه السلام آمده است، تصریح کرد: سفارش به تقوا و حریص نبودن به دنیا بخشی از وصیت های مولای متقیان به همگان بوده است.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: دلبستگی به دنیا زمینه گناهان بزرگ را فراهم می کند. و یهودی ها حریص ترین مردم اند و هر سرزمینی که آماده ثروت بوده به دنبال تصاحب آن بودند.

حجت الاسلام احمدی افزود: منطقه فلسطین و لبنان در خاورمیانه از جهات مختلف بهترین سرزمین است.

وی با اشاره به فرموده علی علیه السلام گفت: خود را اسیر دنیا نکنید و کسی نمی تواند به تمام آرزوهای خود برسد چه بسا در سایه این اسارت از بین برود.

امام جمعه شهرستان نور در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: بهترین ره توشه ماه مبارک رمضان عمل به وصیت های امیرالمومنین علی علیه السلام است.

وی با بیان اینکه گناه انسان را سنگین می کند و به طرف پایین می کشاند، تصریح کرد: تقوا، معرفت و معنویت انسان را سبکبال و به ملکوت عالم پرواز می دهد.

حجت الاسلام با اشاره به روز جهانی قدس گفت: امام خمینی (ره) در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ مصادف با ۱۳ رمضان و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس و مبارزه با رژیم صهیونیستی و حمایت از مسجد الاقصی نامید.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: در حقیقت امام با این پیام، مردمی سازی را در رابطه با حمایت از فلسطین به نمایش گذاشتند که امروزه تمامی ملت های دنیا برای حمایت از فلسطین به صحنه می آیند همچنین جلوگیری از فراموشی فلسطین و جلوگیری از اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شکل گیری جریان مقاومت از جمله دیگر اهداف امام برای روز قدس بوده است.

وی افزود: امروز جریان مقاومت با وحدت همه جانبه مبارزین در منطقه و اتحاد وصف ناشدنی در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده و مبارزه می کند.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری تنها راه حل مسئله فلسطین نابودی اسرائیل است.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: آمریکا در همه صحنه ها از رژیم صهیونیستی حمایت همه جانبه کرد و به دنبال اختلاف بین دولت های مسلمان در منطقه بوده است اما خوشبختانه امروز در بین دولت های اسلامی بیداری شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: ارتباطی که امروز بین ملت و دولت های مسلمان در منطقه ایجاد شده رعب و وحشت را در دل استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل ایجاد کرده است.

حجت الاسلام احمدی از مردم انقلابی و با بصیرت شهرستان نور که در راهپیمایی حمایت از مردم مظلوم فلسطین شرکت کردند تشکر و قدردانی کرد.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به فرازی از وصیت نامه امیرالمومنین علی علیه السلام که امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید، افزود: همه ما باید در مسیر امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنیم و البته مسئولین هم مسئولیت سنگینی دارند.

وی یادآور شد: بانک ها، فروشگاه ها، درمانگاه ها، بیمارستان ها در اختیار ما قرار دارند بنابراین مسئولین باید مراقب باشند چرا که نباید به مراجعینی که کشف حجاب می کنند خدمات داده شود البته ابتدا باید پرسنل آن دستگاه حجاب را رعایت کند.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: مسئولین اصناف و صنعت معدن باید با همه شجاعت و اخلاق مداری در عین اقتدار در مقابل ناهنجاری های اجتماعی به ویژه کشف حجاب مبارزه کنند.

امام جمعه شهرستان نور خطاب به مردم شهرستان نور گفت: طی چند روز آینده تمام دوربین های شهر افرادی را که کشف حجاب می کنند را شناسایی می کنند و تمام شهر در سیطره مسئولین امنیتی قرار دارد.

وی تصریح کرد: استان مازندران و شهرستان نور مردان غیرتمند و زنان با حیا دارد و با هر فردی که ناهنجاری و کشف حجاب کند قاطعانه با او برخورد خواهند کرد.

حجت الاسلام احمدی افزود: نماز عید سعید فطر از شئون ولایت است و کسانی که ماذون از طرف ولی هستند باید اقامه کنند.

خبرنگار: زینب تذکاری 

مدیر مسئول: هادی جوزن