به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نوردر جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور با اشاره به اینکه ربیع الاول ماه سرور اهل بیت عصمت و طهارت است اظهار کرد:  پیشانی این ماه به میلاد اخرین سفیر الهی ؛رحمت مهربانی، اخلاق متعالی و قرانی ،نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) رییس مذهب شیعه که منتشر کننده اندیشه های ناب قرآن ونبی مکرم اسلام ، تربیت کننده افکار و اندیشه های نو در عرصه اشاعه ی فرهنگ شیعی و آموزه های الهی و دینی ،مزین شده است.

وی با بیان اینکه هیچ موجودی در عالم آفرینش به پای نبی مکرم اسلام نمی رسد ،تصریح کرد: این شخصیت نازنین که رحمه للعالمین است ، بهترین الگو در پرورش فکر و اندیشه و معرفت ومعنویت است.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: اخلاق نبی مکرم اسلام توانست برتمام اندیشه های جاهلی چه جهل علمی و چه جهالت عملی در عصرخود مهر باطل بزند و فضای نورانی وشاداب و فرهنگ رفتاری صحیح رابه نمایش بگذارد.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: پیاده کردن وعمل سیره نبوی و اخلاق نبوی بهترین ابزار مبازره با اسیب های اجتماعی است.

وی افزود: انحراف ، فروپاشی خانواده، آمار بالای طلاق ، افزایش بداخلاقی و گرفتاری های جامعه،همه این مسائل که البته نه در سطح منطقه و کشوربلکه درعالم انسانی شاهد آن هستیم،به دلیل فاصله گرفتن از رفتار قرآنی است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: با توجه به اینکه تورات ، انجیل، زبور وقرآن کریم  نوید پیامبری برای نجات بشر دادند که اخلاق و رفتا و کردار و منش او باید سرلوحه زندگی همه انسانها و بشریت باشدآاستکبار جهانی احساس خطر کرده و پروژه های اهانت به نبی مکرم اسلام از طریق نشریه های دنیای استکباری و روسا و سردمداران کفرافزایش یافته است.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه تفکر قرآنی و اندیشه نبوی و اهل بیت طاهرین آن سوی مرزها را درنوردیده است،گفت: علاوه بر افزایش مسلمان در دنیا که قابل مشاهده است، بسیاری از مسلمانان اسلام خود را به خاطر خفقان دنیای غرب که اداعای آزادی می کند،آشکار نمی کنند.

وی ادامه داد: دنیای غرب به شگرد آزادی بیان بزرگترین جسارت ها را انجام می دهد اما به زودی شاهد فروپاشی تفکر لیبرال غرب نیز خواهیم بود.

امام جمعه شهرستان نوربا بیان اینکه در هفته وحدت قرار داریم،خاطرنشان کرد: باید در فضای شهراز بهترین آموزه های پیامبر گرامی اسلام در قالب شعر، بنر، موسیقی، هنر،نمایش، تبلیغات و…آکنده شودو به صورت کاری نو و جدید به جامعه و نسل جوان و جوان که تشنه معارف الهی هستند تزریق شود.

حجت الاسلام احمدی در خصوص دیدار حضوری مقام معظم رهبری با مسئولین گفت: دیدارحضوری مقام معظم رهبری اهمیت و حساسیت موضوع کرونا را نشان می هد که همه باید پیگرفرمان ها باشند.

وی با اشاره به اینکه باید نحوه زندگی با این ویروس تبدیل به یک فرهنگ شود،یادآورشد: لزوم راه اندازی عقبه قرارگاهی، فرهنگ شیوه پیشگری  محله محوری و مسجد محوری ،فرهنگ شنیده شدن یک حرف واحد از جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا ،فرهنگ عمل به شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک و آنچه که به ما توصیه شده و فرهنگ کمک مومنانه و مواسات همه باید در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که همه این برنامه ها ابزار است، گفت: آن چیزی که این ابزار را جان و روح می بخشد ارتباط با خدا است که در سایه دعا و توسل و استغفارمی توان به راحتی از این بحران با عنایت الهی عبور کرد.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: بین بین هتک حرمت و انتقاد تفاوت هایی وجود دارد و مقام معظم رهبری هم هتک حرمت را به ویژه به مسئولین و قوای سه گانه کارغلطی می داند.

وی در خصوص اِلمان میدان امام خمینی (ره) شهر نور گفت: میدان محل تجمع افراد و ایجاد پیوند های عاطفی و خاطره مشترک افراد از وقایع و رویدادها است .

*جوهر اِلمان میدان امام شهر نور چیست؟

امام جمعه شهرستان نور در سایه دو مقوله جوهر و عَرَض خاطرنشان کرد: درجوهر اِلمانی که قرار است در میدان امام شهر نور نصب شود باید ارزش های حماسی و روح ایثار، فداکاری، غیرت و مردانگی در آن نمایان باشد.

حجت الاسلام احمدی افزود: با توجه به اینکه اِلمان طراحی شده برگرفته شده از یک هنر و معماری ایرانی اسلامی که قابل ستایش است ،اما آیا می تواند آن اندیشه ایثار و فداکاری و شهدا را تامین کنند؟

وی با اشاره به اینکه این میدان به اسم امام خمینی(ره) است، گفت: اِلمان طراحی شده در ذات خودش بیانگر قیام و حرکت تاریخی و روح انقلابی آن امام عزیز است؟

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه در نصب اِلمان عجله نشود،افزود: با دعوت کارشناسان مختلف و شنیدن نظرات آن ها ،پس از جمع بندی نهایی همه به استقبال این حرکت خوب خواهیم رفت.

*ضرورت توجه به رفاه اجتماعی مردم

حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهردرجلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه درآگاهی بخشی به مردم ضعیف عمل شده است، گفت: هنگامی که بحث هییت و نمازجمعه و مساجد پیش می آید سریعا دستور تعطیلی صادر می شود اما در جاهایی که باید نظارت وجود داشته باشد متاسفانه ضعیف عمل می شود.

وی تصریح کرد: کار از شعار و برنامه ریزی گذشته و وضعیت بسیار سخت و دشوار شده  و خدمت رسانی بیشترمی تواند راهگشا باشد.

امام جمعه ایزدشهر گفت: با توجه به اینکه حکومت بخش اساسی را برعهده دارد ، راحتی و رفاه اجتماعی مردم باید بیشتر در نظر گرفته شود.

*ساده انگاری عامل بازدارنده موفقیت

علی شادمان فرماندار شهرستان نوردر ادامه جلسه ضمن تبریک هفته وحدت اظهار کرد: با وحدت کلمه می توان به اهداف بلند و سترگ دست پیدا کرد.

وی تصریح کرد: موج سوم ویروس کرونا بر کل کشور حاکم شده و متاسفانه در مرحله سوم این ویروس از نظرظرفیت آسیب پذیری و اجتماعی شرایط متفاوت تری نسبت به موج اول و دوم دارد.

فرماندار شهرستان نورخاطرنشان کرد: شرایط بسیار سخت حاکم براستان ها باعث شد تا در دو حوزه عملیاتی شدن مصوبات و ورود جامعه شناسان به دلیل ضرورت اجتماعی واجب شود.

شادمان با اشاره به اینکه سختگیری ها درموج سوم ویروس کرونا شهرستان نور ادامه خواهد داشت، افزود: شهرستان نوراکنون در شرایط زرد قرار دارد و همچنان سواحل ،پارک های جنگلی مسدودشده و به شدت از برپایی مراسم های عزاداری و عروسی جلوگیری شود.

 

وی ادامه داد: مرحله سوم ژن ویروس کرونا تغییر کرده و خطر پذیری بسیار بالایی دارد که همه اینا به روابط انسانی مرتبط است.

فرماندارشهرستان نورخاطرنشان کرد: شهرستان نور در حال حاضر وضعیت با ثباتی دارد و سخت ترین جایی که انسان نمی تواند به موفقیت برسد ساده انگاری موضوع است .

شادمان در خصوص اِلمان میدان شهر نور گفت: پس از فراخوان ارائه طرح برای میدان اصلی شهر،طرح های رسیده باتوجه به ریشه و سابقه تاریخی این شهر قابل قبول نبود ،بنابراین از پروفسور یحیایی برای طراحی این اِلمان کمک گرفته شد و البته هراثری قابل نقد است .

سرهنگ شالیکارفرماندهی نیروی انتظامی شهرستان نور اظهار کرد: برای موضوعاتی مانند اِلمان که بعدها بارانتظامی را به همراه دارد باید یک اجماع شهرستانی در حوزه وحدت فکری به وجود بیاید که ما دچار مشکلات در حوزه انتظامی نشویم.