به گزارش برترین خبر ، جایزه The Golden Trezzini به نام دومینیکو ترزینی معمار مشهور سوییسی قرن هجدهم پایه‌گذاری شده است. وی گرچه متولد سوییس است اما از معماران مطرح سن پترزبورگ، مبدع سبک باروک معماری روسی و سازنده کلیسای the Peter and Paul ، ساختمان Twelve Collegia و شماری دیگر از شاهکارهای تاریخی می‌باشد.

از حامیان رویداد The Golden Trezzini Awardsمی‌توان به ارگان‌هایی از جمله دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه روسیه در سن پترزبورگ، سفارت روسیه در سوییس، سفارت سوییس در روسیه، انجمن معماری مسکو، اتحادیه معماران روسیه، دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ، انجمن جهانی سن پترزبورگ، اداره گردشگری دبی و … اشاره کرد.

این رقابت به ارزیابی و ترویج پروژه‌های برتر طراحی و معماری معاصر می‌پردازد و هدف آن ایجاد یک جامعه جدید از متخصصان و هنرمندان است که حرفه معماری را با دانشگاه، جامعه و رسانه همراه می‌کنند.

این نکته نیز حائز اهمیت است که آثار برگزیده، در بخش گرافیک موزه سن پترزبورگ و نمایشگاه سالانه قلعه پیتر و پاول به نمایش گذاشته خواهند شد.

یادآوری می‌شود: این رویداد هر سال یک‌بار در سن ‌پترزبورگ برگزار می‌شود و پروسه داوری آن از ۱۵ اکتبر تا ۱۵ نوامبر می‌باشد. از داوران مشهوری که هرساله این رویداد بزرگ را مورد ارزیابی خود قرار می‌دهند می‌توان به ماریو بوتا از سوییس، تویو ایتو از ژاپن، دانیل لیبسکیند از آمریکا، ریکاردو بوفیل از اسپانیا، ماسیمیلیانو فوکساس از ایتالیا و چندین معمار مطرح دیگر اشاره کرد.