به گزارش برترین خبر عزیزالله حسن پور و امیرحسین حسن پور از مازندران شهرستان نور تنها نماینده در تیم منتخب یونگ مودو جمهوری اسلامی ایران مسابقات آنلاین جهانی مستر شیپ ۲۰۲۱ هستند.

معرفی ریاست وبنیانگذار سبک یونگ مودو ایران واعضای یونگ مودو ایران

کیوان دهناد زادهٔ۵ بهمن ۱۳۳۹ (۶۰ سال)محل زندگی تهران ملیت ایرانی استاد ایچیرو آبه سال‌های فعالیت تا کنون–۱۳۵۸کارهای برجسته اولین داور بین‌المللی ایران در رشته جودو، دارندهٔ دان ۸ جودو، اولین ایرانی مالک دان ۱۰ جوجیتسو گواهی داوری کیوان دهناد (اولین داور بین‌المللی ایران) در سال ۱۹۹۲ و اولین دارندهٔ دان ۷ از فدراسیون جهانی در سال ۱۹۹۸ زندگی ورزشی او تمرین جودو را از ۸ سالگی آغاز کرد و در ۱۶ سالگی دان یک را اخذ کرد.

از رده سنی نوجوانان تاکنون به‌طور مستمر در مسابقات و فعالیت‌های تیم ملی جودو ایران حضور داشته‌است.

کیوان دهناد در طی سالیان فعالیت خود همواره سعی گسترش و توسعه جنبه‌های علمی و پژوهشی در حوزه هنرهای رزمی داشته که از آن جمله می‌توان به ترجمه کتاب «جودو؛ یک ورزش، یک راه زندگی»و قبول سمت مسوول کمیته تحقیق و پژوهش فدراسیون جودو اشاره نمود.

سرپرستی رشته‌های جوجیتسو و کوبودو در سال ۱۳۸۵ کیوان دهناد در حکمی از سوی عباس خزایی، سرپرست فدراسیون ورزش‌های رزمی، به عنوان سرپرست رشته‌های جوجیتسو JJIF و کوبودو WKF منصوب شد.

داوری در جام جهانی کیوان دهناد در ۱۴ مهر ۱۳۸۷ در مسابقات جام جهانی ژاپن به عنوان تنها داور ایرانی در این مسابقات داوری مسابقات جودو را بر عهده داشتندو مسابقه مهم و حساس فینال را نیز قضاوت نمودندو در ۱۸ آبان ۱۳۸۷ کیوان دهناد به عنوان یک داور تأیید شده از طرف فدراسیون جهانی جودو از ایران به عنوان داور بین‌المللی رده A در این مسابقات داوری کرد.

وی همچنین داوری بسیاری از مسابقات انتخابی المپیک را به عهده داشته که از آن جمله می‌توان به قضاوت در کاپ جهانی آلمان جهت کسب سهمیه المپیک ۲۰۰۸ پکن و انتخابی المپیک ۲۰۰۴ آتن اشاره نمود.

او اولین داور بین المللی ایرانی از فدراسیون جهانی جودو و داور مسابقات ارتش‌بود

کیوان دهناد بنیانگذار و رئیس یونگ‌مودوی ایران است.این سبک در سال ۱۳۹۲ مجوز فعالیت گرفت و در سال ۱۳۹۳ در وزارت ورزش ثبت رسمی شد.

یونگ‌مودو در دانشگاه یونگ‌این شکل گرفت و از سال ۱۹۵۳ به عنوان یک هنر دفاع شخصی در این دانشگاه انجام می‌شود. کالج هنرهای رزمی دانشگاه یونگ‌این به‌طور رسمی ایجاد رشته جدیدی را در ۱۵ اکتبر ۱۹۹۸ به عنوان یونگ مودو اعلام کرد.

باشگاه دفاع شخصی یونگ مودو در سال ۱۹۷۴ و فدراسیون جهانی یونگ مودو در سال ۱۹۹۹ تأسیس شد.

نورمن لینک معتقد است که یونگ مودو «تا حدی به این دلیل شکل گرفت که تکواندو به یک ورزش رزمی خیره‌کننده تبدیل شد و ویژگی‌های دیگر مانند دفاع شخصی را از دست داد.»

از مازندران عزیزالله حسن پور و امیرحسین حسن پور مسابقات آنلاین جهانی مستر شیب کرهٔ جنوبی ۲۰۲۱ شرکت کردند.

تیم منتخب تهران
علی راهگل
هرمز دلخوش
امیر مهدی دلخوش
تیم منتخب کرمانشاه
یونس رستمی
نوید علیاری

سرمربی تیم ملی مهدی خوشی
ریاست سبک دکتر کیوان دهناد دبیر سبک و داور مسابقات آنلاین جهانی مستر شیب کرهٔ جنوبی ۲۰۲۱ استاد محمد رضا اوجی

و دوتیم در بخش بانوان به سرمربیگری آسیه هداوند خانی
و مربی بخش پومسه وفرم خانم زیبا خوشیاری