به گزارش اختصاصی  برترین خبر ؛ کارگروه تخصصی آسیب های اجتماعی حداد محله ایزدشهر( شهید رجایی)  با حضور سرهنگ رضایی جانشین فرماندهی سپاه کربلا مازندران، حقشناس مسئول بسیج رسانه مازندران،شادمان فرماندار وصفری معاون فرماندار شهرستان نور ، سرهنگ اسدی فرماندهی سپاه ناحیه نور، و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی با هدف بررسی و ساماندهی این قشر از مردمان ایزدشهرجهت کاهش آسیب های اجتماعی  در فرمانداری شهرستان نور برگزار شد.

 

*سپاه مانند همیشه پشتیبان است

سرهنگ رضایی جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران اظهار کرد: مراتب نسبت به گذشته روند رو به رشدی دارد ولی باز مورد تایید نیست و بایدبا کمک کمیته امداد و بهزیستی و خیرین و مسئولین استانی و شهرستانی به بهتر شدن این منطقه آسیب دیده کمک شود و سپاه هم مانند تمامی سالهای گذشته که ثابت کرده در همه جا پشتیبان این مردم است،حتما تمام همت خود را برای رفع آسیب در این منطقه خاص می گذارد.

*اجرای بیش از ۷۰ برنامه در منطقه آسیب دیده

سرهنگ اسدی فرماندهی سپاه ناحیه نور ضمن ارائه گزارش عملکرد و اجرای بیش از ۷۰ برنامه در این منطقه آسیب دیده گفت: تغییر نوع رویکرد و ایجاد اشتغال برای افرادی که در حال زندگی هستند می تواند گره گشا باشد.

وی افزود: وجود آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد و بیماری های خاص همت مضاعف و ردیف بودجه ای را می طلبد تا به هدف نهایی برسیم.

 

*ایجاد اشتغال یکی از راههای جلوگیری از آسیب اجتماعی

علی شادمان فرماندار شهرستان نور ضمن پیشنهاد بلند مرتبه سازی و استفاده بهیمنه از زمین های موجود اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار در آن منطقه به بهبود وضعیت کمک خواهد کرد ،بنابراین باید علاوه بر ساماندهی وضعیت زندگی و ایجاد رفاه نسبی با ایجاد اشتغال به اقتصاد خانوار ها هم کمک می شود و هم می توان به نوعی از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد و….جلوگیری کرد،چون عدم اشتغال یکی از علت های گرفتار شدن افراد به اعتیاد است.

 

*آمادگی شهرداری ایزدشهر دراهدا زمین به منطقه آسیب دیده

اسحق تونی شهردار ایزدشهر با اشاره به اینکه   ۴۳ خانوار در حاشیه رودخانه یعنی گلستان ۲ و ۵ و به نوعی در بستر رودخانه حال زندگی هستند که بسیار خطرناک است،اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی آمادگی خودرا درجهت اهدا زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع اعلام می کند.